Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  panelna ograja na meji dveh lastnikov-fizičnih oseb
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
finika
PrispevekObjavljeno: Čet 01 Jul, 2021 18:10  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Mar 2007 13:17
Kraj: dolenjska

V preteklosti smo s sosedom obnovili ograjo na meji-izvedli nov AB podstavek in namestili panelno ograjo. Financirali vsak polovico, kljub temu, da je bila to potreba soseda, ki je želel ograditi svojega tedaj živečega psa.
V tem času so se sosedski odnosi pokvarili. Sosed na skupni solastnini-ograji ne dovoli, da bi se kar koli vzpenjalo. Vsak slak potrga in ga vrže na mojo stran. Zaradi njegovega drevja in uši, ki so se pojavile sem napela manjšo zaščito cca 0,70x 0,70 nad svojo rastlino, da se uši ne bi sesipale nanjo.
Na dveh mestih sem zavezala na panele, drugi del sem fiksirala na svoji strani.
Danes sem opazila, da je na panelu porezal trak s katerim sem zavezala, odstranil filc, ki je bil nad to rastlino in ga potlačil ob betonski del ograje.
Vprašanje: ali kot solastnik odstopim od projekta skupne medsosedske ograje na način, da demontiram polovico panelov in s tem uveljavim svojo solastninsko pravico, ki je po moje omejena. Menim, da ograja ni samo za fizično razmejitev in gledanje in da lahko opravlja še kakšno funkcijo, ki odgovarja tudi meni. Npr. opora v takem primeru. Seveda na način, da ne dela škode na ograji.
Hvala za vaše odgovore.

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu