Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Izvržba, ki traja že desetletje
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
BoLe10
PrispevekObjavljeno: Čet 11 Nov, 2021 23:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Nov 2010 1:42

Pozdravljeni. Na forum se obračam ne toliko po nasvet, kot po neki usmeritvi, kako postopat v moji situaciji, ki ima že precej dolgo brado. Bom poskusil bit čim bolj kratek in obenem navedit čim več pomembnih podatkov. Nekje leta 2004 ali 05 je brat vzel kredit, takrat še v tolarjih. Banka je zahtevala poroka in ker sva takrat oba imela redno službo za nedoločen čas, je kredit tudi dobil, saj sem šel jaz za poroka. Nekaj let kasneje pa je lastnik pri katerem sva oba bila zaposlena podjetje zafural in ostali smo brez služb. Jaz sem si hitro našel službo za nedoločen čas, brat ne, oz. je delal "na črno". Seveda je njegov kredit šel v franže in jaz kot porok, edini z novo redno službo za nedoločen čas, sem seveda pokasiral ta kredit. Vzel sem svoj kredit, da smo poplačali njegovega, tako sem jaz mesečno plačeval novi kredit, ki pa je bil odobren brez poroka, saj je šlo za drugo banko. No, ko pa sem jaz zaradi hudih zdravstvenih težav bil primoran dat odpoved, je zapadel tudi moj kredit, katerega izvržba se vleče iz strani sodišča že mislim, da od leta 2012. Zakaj tako dolgo? Po pravici povedano, zato, ker sem od takrat dalje iskal službe in delo "na črno", zato mi seveda niso mogli vzet ničesar, ko pa so zdravstvene težave postale neznosne, da niti tega nisem bil več zmožen, pa sem šel na zavod in csd, kjer me zaradi teh težav še sedaj prestavljajo levo in desno, da ne govorim, da se na URI Soča čaka preko dve leti in niti ne vem kdaj bom na vrsti. Seveda od socialnih transferjev banka spet ne dobi ničesar, račun pa je tako ali tako blokiran. Seveda sem pred kratkim imel izvršitelja, ki je ugotovil, da praktično nič ni za rubiti, saj mojega ni nič. Živim namreč v najemu z subvencijo države in ker je bilo takrat stanovanje na novo prenovljeno, je tudi pogodba taka, da je vse kar je od lastnika tudi popisano, še tv, računalnik, klima, mikrovalovna pečica. Vse z njegovimi računi in dokazili. Zdaj, glede na to, da bo v letu ki prihaja, mislim da že deset let kar se to vleče, grem lahko po ta spis na sodišče in se pri naslednjih obiskih izvršiteljev pač sklicujem na zastaralni rok ali kaj sploh v tem primeru naredit? Ker iskreno, redne službe pred URI Soča ni na vidiku, pa še takrat je vprašanje, če me ne bodo kar invalidsko upokojili. Hvala za vsako mnenje in nasvet. Boštjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Ned 14 Nov, 2021 2:49  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Dokler izvršilni postopek teče, zastaralni rok miruje. Zastaranje v vašem primeru ni podano. Izvršba bo tekla dalje.
Nazaj na vrh
BoLe10
PrispevekObjavljeno: Tor 16 Nov, 2021 11:11  Odgovori s citatom

M_L_P je napisal/a:
Dokler izvršilni postopek teče, zastaralni rok miruje. Zastaranje v vašem primeru ni podano. Izvršba bo tekla dalje.

To razunem, hvala za odgovor. Samo še vedno ne vem kaj narest recimo čez pol leta, pri ponovnem obisku izvršitelja. Stanje bo isto, saj pred 2023 niti URI soča ni na vidiku, po raznih forumih pa berem, da je zastarali rok 10 let. Se torej sklicujem na to?
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Tor 16 Nov, 2021 11:17  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Nimate kaj storiti. Zadeva bo tekla dalje, dokler bo upnik to hotel. Vmes pa se bodo kopičile obresti in stroški,ki vas bodo na koncu obremenile. Tako da če le imate možnost poskusite kje najti posojilo za poplačilo.

Na zastaranje se ne morete sklicevati, ker vaše obveznosti niso zastarale.
Nazaj na vrh
jurek73
PrispevekObjavljeno: Tor 16 Nov, 2021 15:11  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

Ni se na kaj sklicevati.
Za naprej pa tako, kot brat: na črno.
Zdravstveno zavarovanje kot občan.
Pa nič na sebe pisanega. Vse najem/leasing.
Nazaj na vrh
BoLe10
PrispevekObjavljeno: Sre 17 Nov, 2021 3:01  Odgovori s citatom

Hvala vsem za odgovor, potem je najbrž to to: "potrebno je še opozoriti, da terjatve, ki izvirajo iz sodne odločbe zastarajo šele po desetih letih kar pomeni, da bo tudi zastaranje izvršbe na podlagi izvršljive sodne odločbe nastopilo šele po desetih letih. V praksi to pomeni, da bo upnik moral za preprečitev zastaranje izvršbe pred sodiščem vložiti predlog za izvršbo."

Se pravi čakat, da se stvari uredijo in ko se najde normalna redna služba, se bo pa tako ali tako trgalo vse kar bo, če bo, nad mininalno plačo. Imam prav?
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu