Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Blokada osebnega računa
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
zaupamvam
PrispevekObjavljeno: Ned 11 Apr, 2021 13:50  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Feb 2015 9:19

Pozdravljeni,
leta 2014 sem imela osebni stečaj in odpis obveznosti. ker stečajne mase ni bilo, upnikov nisem mogla poplačati.
2017 me je delodajalec kazensko preganjal zaradi prekoračitve in sodišče me je spoznalo za krivo.
2019 sem delala preko javnih del in ugotovila da mi je delodajalec blokiral moj račun in odtegnil vse nad minimalno plačo, tudi potne stroške, prehrano, regres in prevoz na in iz dela.
Delodajalec, ki me je kazensko ovadil je moj bivši delodajalec, prekoračitev pa je bila preden je bil stečaj pravnomočen. Tudi ta delodajalec se je prijavil v stečajno maso.

Zanima me kako dolgo imam še lahko blokiran račun. Zdaj sem že drugo leto brezposelna.
zanima me tudi zakaj v zakonu piše, da če je bilo kaznivo dejanje narejeno pred stečajem se tudi ta obveznost odpiše. Vzela sem namreč posojilo na firmo, ga prenesla n amoj račun brez soglasja delodajalca. Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Ned 11 Apr, 2021 21:25  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

408. člen

(terjatve, za katere učinkuje odpust obveznosti)

(1) Odpust obveznosti učinkuje za vse terjatve upnikov do dolžnika, ki so nastale do začetka postopka osebnega stečaja, ne glede na to, ali je upnik to terjatev prijavil v postopku osebnega stečaja, če ni v drugem odstavku tega člena drugače določeno.

(2) Odpust obveznosti ne učinkuje za prednostno terjatev iz prvega in drugega odstavka 21. člena in prvega odstavka 390. člena tega zakona in tudi ne za terjatev iz naslova:

1. denarne kazni ali odvzema premoženjske koristi, pridobljene s kaznivim dejanjem, izrečenih v kazenskem postopku,

2. v pogojni obsodbi določenega pogoja vrnitve premoženjske koristi, pridobljene s kaznivim dejanjem, oziroma povrnitve škode, povzročene s kaznivim dejanjem,

3. globe ali odvzema premoženjske koristi, pridobljene s prekrškom, izrečenih v postopku o prekršku,

4. odvzema premoženja nezakonitega izvora in

5. povrnitve škode, povzročene namerno ali zaradi hude malomarnosti.

Niste sicer dali dovolj podatkov, da bi zanesljivo ugotovila, ampak domnevam, da gre za obveznost, za katero odpust obveznosti ne učinkuje (ker gre za škodo, ki ste jo povzročili s kaznivim dejanjem). Ko je izvršilni postopek v teku, lahko teče praktično neomejeno dolgo, če upnik izvaja ustrezna dejanja za to. Upnik vam lahko rubi vse premoženje oziroma sredstva, ki presegajo minimalno plačo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu