Avtor Sporočilo
<  Pravo in Internet  ~  Izdelki, kupljeni preko spleta, dostavljeni brez navodil
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Barbra
PrispevekObjavljeno: Sre 03 Feb, 2021 21:11  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 19:14

Spoštovani,

na internetu sem se odzvala na reklamo za izdelke, ki so me zanimali, jih naročila in plačala. Ob prejemu pošiljke sem ugotovila, da za nobenega od treh izdelkov - tujega proizvajalca - ni priloženih nikakršnih navodil. Niso objavljena niti na spletu, zato sem se obrnila na prodajalca s prošnjo, naj mi jih dostavi. Istočasno sem ga prosila tudi za dostavo računa, ker ga nisem prejela. Račun mi je bil poslan preko e-pošte, kasneje še navodila za en izdelek, za druga dva, bolj pomembna, pa ne. Brez navodil teh dveh izdelkov ne morem uporabljati, zato me zanima, kako je z vračilom denarja, če vse skupaj pošljem nazaj. Vse je še nerabljeno in originalno zapakirano. Ali imam pravico tudi do vračila poštnine, ki je bila v tem primeru dvakrat višja od tistih, ki jih zaračunajo ostali prodajalci.
Hvala za odgovor in lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pet 05 Feb, 2021 1:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Odvisno od tega, ali je prodajalec slovenska pravna/fizična oseba oziroma podružnica tuje pravne osebe s sedežem v Sloveniji. Če je odgovor da, potem lahko zahtevate navodila, ali vrnete izdelek in zahtevate vračilo kupnine. Če je odgovor ne, poglejte kakšni so splošni pogoji prodajalca; če tam piše, da lahko izdelek vrnete brez stroškov, potem ga lahko; če ne morate pogledati kaj o tem pravi pravo tiste države, ki ji prodajalec pripada.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Pravo in Internet

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu