Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  Pooblastilo?
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Gost
PrispevekObjavljeno: Pet 11 Nov, 2005 13:10  Odgovori s citatom

Da bi tudi sama prispevala k hitrejšemu napredovanju izterjave preživnine in na predlog gospe s sodišča, sem se obrnila na Upravno enoto in jih poprosila, da mi izdajo potrdilo o stalnem prebivališču mojega bivšega moža,ki preživnino dolguje. In res sem po pičlem tednu to potrdilo dobila na dom. Ker se kljub tem podatkom na sodišču nič ni premaknilo,sem jih poklicala. Dobila sem odgovor, da se je medtem ponovno preselil na drug naslov.Ponovno sem oddala pisno prošnjo na Upravno enoto,toda tokrat sem dobila takšen odgovor :
Tukajšnjemu upravnemu organu morate navesti določbo tistega zakona, ki vas za uporabo navedenih podatkov pooblašča.
Prosim,mi lahko poveste kam naj se obrnem? Človek je kar razočaran,ko povsod naleti na prepreke,da bi otrok dobil kar mu po zakonu pripada. Hvala lepa.
Nazaj na vrh
podjetje1
PrispevekObjavljeno: Ned 29 Jan, 2006 13:49  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Dec 2005 10:41
Kraj: Ljubljana

Spoštovani,

Zakon o izvršbi in zavarovanju določa v 40.čl. »Upravljalec podatkov je dolžan upniku, ki izkaže pravni interes, posredovati, ne glede na določbe o varstvu osebnih in drugih podatkov, naslov prebivališča dolžnika, njegove rojstne podatke in podatke o obstoju in številki računa, na katerem ima dolžnik denarna sredstva. Upnik izkaže pravni interes s pravnomočnim in izvršljivim izvršilnim naslovom«.

Od sodišča morate dobiti sklep o izvršbi na katerem je klavzula o pravnomočnosti in izvršljivosti. Na podlagi takega sklepa lahko zahtevate od UE da vam sporoči podatke o prebivališču osebe zoper katero teče izvršba. To so vam dolžni dati in ni odvisno od njihove dobre volje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu