Avtor Sporočilo
<  Zdravstveno pravo  ~  zdravniški pregled B kategorija in droga
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
teckow
PrispevekObjavljeno: Sob 03 Mar, 2007 23:12  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Mar 2007 22:54

Zdravo

Imam problem. Šel sem delati zdravniški za vozniški izpit iz B kategorije. Pri tem so naredili test za psihoaktivne snovi in ugotovili. da je v urinu prisoten THC in zaradi tega sem dobil omejen zdravniški na leto dni.
zdaj delam zdravniški za C+E in so ponovno hoteli opraviti test prisotnih psihoaktivnih snovi katerega sem odklonil in seveda zdravniskega nisem naredil.
Zanima me ali je po slovenski zakonodaji potrebno predčasno osebo obvestiti o tovrstnih testiranjih, ker naprimer THC ti ostane v urinu več tednov (mesecev) kar pa ne pomeni da si tudi več dni psihično moten?
kaj narediti?
ali naslednjic ko naredim test ok a mi bo zdravnik ponovno dal samo za leto dni potem pa spet na pregled ?
Kako lahko o tem odloča zdravnik na kaksne teste te bo poslal saj ni prevna oseba?
Pa saj to ni normalno saj ne delam izpit za pilota Wink

lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drg
PrispevekObjavljeno: Pon 05 Mar, 2007 0:28  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Mar 2005 11:29

Praviloma se test za psihoaktivne snovi na zdravniškem za vozniški izpit ne dela in se brez privoljenja ne sme delat.

Razen tega, testi, ki odkrivajo prisotnost THC v krvi, so poseg v človekovo zasebnost, katero zagotavlja tudi Ustava RS. V Ustavi 35. člen pravi: "Zagotovljena je nedotakljivost človekove telesne in duševne celovitosti, njegove zasebnosti ter osebnostnih pravic"

Lp,

teckow
PrispevekObjavljeno: Pon 05 Mar, 2007 16:13  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Mar 2007 22:54

Ok brez privoljenja se testa na droge ne sme delati. Ampak brez tega testa pa mi ne bojo dali zdravniški pregled z katerim bi lahko delal izpit. sploh pa je to se dodaten strošek polek normalnega zdravniškega pregleda.

In zdaj sem zabelezen, da kadim občasno travo nekajkrat na leto in me bojo mel že za najhujšega drogeraša to se mi sploh ne dopade..
kako se temu izogniti kje je kakšen zakon o tem da te lahko že za B kategorijo testirajo za droge?
kako se temu izogniti ?
saj bi sam kje pogledal pa ne najdem nič konkretnih informacij o tem.
Še enkrat hvala za odgovor!

L.p.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zdravstveno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na: