Avtor Sporočilo
<  Dedno pravo  ~  nakup
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
insert
PrispevekObjavljeno: Sre 02 Sep, 2020 20:10  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jun 2015 10:30

Pozdravljeni!
Moj tast bi rad da kmetija ki jo ima (imamo) ostane po njegovi smrti v celoti moje partnerice vendar ima moja partnerica še dva brata ki pa sta do vratu v dolgovih kar pa tasta zelo moti in noče da bi po njem karkoli dedovala.Midva s partnerico veva da jima pripada nujni delež tast stara šola tega ne dojema Very Happy.Me pa zanima kako je z dedovanjem ali z nujnim deležem če bi jaz od tasta odkupil celotno kmetijo ali jima vseeno pripada nujni delež oziroma dedovanje na sploh.Naj poudarim da s partnerico nisva poročena sva pa skupaj več kot 10 let in sva edina ki na kmetiji delava in vlagava denar in čas v kmetijo in hišo v kateri bivava skupaj s tastom brata živita na svojem.
Hvala za odgovore!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 03 Sep, 2020 17:57  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

So neke variante, da se del vrednosti izloči iz zapuščine zaradi vložkov;odkup pa je OK, če plačate kupnino (torej dejansko plačate - nakazilo na TRR). Potem gre v zapuščino denar, ne kmetija. Mogoče je kakšna varianta, če imate zaščiteno kmetijo.

Je pa zadeva preveč kompleksna, da bi lahko odgovarjala na forumu. Zberite papirje, dajte tasta v avto in se odpeljite do odvetnika.
Nazaj na vrh
insert
PrispevekObjavljeno: Tor 08 Sep, 2020 17:30  Odgovori s citatom

Hvala za odgovor!
Bi pa rad zastavil še eno vprašanje pa da ne odpiram nove teme bom vprašal kar tu.
Zanima me namreč sledeče moj oče živi z zunajzakonsko partnerico cca 15 let ki živi pri njemu ali ji po njegovi smrti kaj pripada oziroma ali po njem kaj deduje ima pa ona dva otroka iz prejšnjega zakona ki sta že samostojna naj še omenim da nimata ničesar kar bi se lahko štelo ali bilo dokazljivo da sta ustvarila skupaj enostavno hišo ki jo je moj oče podedoval po smrti njegovih staršev samo po potrebi vzdržujeta in v njej živita.

Hvala
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Tor 08 Sep, 2020 18:34  Odgovori s citatom

Če sta v trajanju partnerske zveze karkoli kupila s sredstvi, ki so izhajala iz njunega dela, potem spada to v skupno premoženje. Preden se karkoli od tega sploh deduje, lahko zahteva partnerka izločitev polovice (ali več, če je več prispevala k skupnemu premoženju) skupnega premoženja iz zapuščine. Lahko zahteva izločitev tudi vseh predmetov, ki se jih je uporabljalo v skupnem gospodinjstvu.

Ko je znano, kaj spada v zapuščino, pa ima partnerka enake pravice do dedovanja, kot če bi bila pokojnikova žena. Njen delež je enak kote delež pokojnikovih otrok. Njeni otroci tu niso relevantni.

Tako da bo hišo dedovala skupaj s pokojnikovimi otroci.
Nazaj na vrh
insert
PrispevekObjavljeno: Tor 08 Sep, 2020 20:00  Odgovori s citatom

kaj pa če partnerka nima prijavljenega stalnega niti začasnega prebivališča na naslovu (stalno prebivališče ima v drugem kraju)mojega očeta je potem kako drugače??
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sre 09 Sep, 2020 18:51  Odgovori s citatom

Čisto nič. Bistveno je, da sta dejansko živela skupaj.
Nazaj na vrh
insert
PrispevekObjavljeno: Sre 09 Sep, 2020 19:21  Odgovori s citatom

Se prav da če oče umre prvi ona deduje enak del kot jaz in sestra.Kaj se pa zgodi z njenim deležem po njeni smrti če oče umre prej ga mogoče dedujejo njeni otroci ali kako je to??

Hvala!
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 10 Sep, 2020 16:27  Odgovori s citatom

Njeno zapuščino dedujejo vsi njeni otroci (ali otroci in zakonec ali zunajzakonski partner, ki ga bo imela ob smrti). Če bo v zapuščini njen delež iz naslova zapuščine po vašem očetu, bodo ta delež dedovali njeni otroci.
Nazaj na vrh
insert
PrispevekObjavljeno: Sob 24 Okt, 2020 20:19  Odgovori s citatom

Najlepša hvala za odgovore!!

Rad bi še nekaj vprašal imam namreč naslednjo situacijo oče in mati sta še živa in smo se končno dogovorili da stvari uredimo preden umreta meni pripada hiša z nekaj parcele sestri pa polovica zazidljivih parcel.
Sedaj me pa zanima kako se lahko zavarujem da me sestra ali njeni otroci po smrti staršev ne bodo dodatno terjali ali tožili še za kak nujni ali kak drugi delež!

Še enkrat hvala ker se trudite! Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 24 Okt, 2020 22:43  Odgovori s citatom

Če sestra ni problematična, torej če se s tako razdelitvijo strinja, je možno pogodbeno urediti zadeve, tako da bo to veljavno po smrti staršev. Odvisno od tega, kakšen položaj želijo starši so različne opcije (izroičilna pogodba, darilo za primer smrti, pogodba o dosmrtnem preživljanju, pa še kakšne kombinacije in dodatne variante bi se našle). Pojdite k odvetniku.
Nazaj na vrh
insert
PrispevekObjavljeno: Ned 25 Okt, 2020 18:47  Odgovori s citatom

V bistvu ja se strinja. A bi bilo dovolj da samo napišemo da se po smrti staršev odpoveduje dedovanju.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Ned 25 Okt, 2020 18:54  Odgovori s citatom

Ne, ne bo zadosti. Za take pogodbe je podpisana posbna formalizirana oblika. Pojdite k odvetniku, da vam jo sestavi.
Nazaj na vrh
insert
PrispevekObjavljeno: Ned 25 Okt, 2020 22:00  Odgovori s citatom

Najlepša hvala za vaš trud in odgovore!!
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Dedno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu