Avtor Sporočilo
<  Upravno pravo  ~  pritožba
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
preslica
PrispevekObjavljeno: Pet 09 Avg, 2019 12:46  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Maj 2018 9:24

V upravnem postopku sem udeležena kot stranka in stranski udeleženec, ali moram na odloćbo napisati dve pritožbi ali lahko vse na eno, torej kot stranka in stranski udeleženec.
Ali moram poslati toliko kopij kot je strank v postopku z nasprotnimi interesi ne glede da ni novih dejstev.

Ali v upravnem postoku moram obvezno navajati zakonska določila.

Če mi bo kdo odgovoril, najlepša hvala že vnaprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
preslica
PrispevekObjavljeno: Sob 10 Avg, 2019 18:09  Odgovori s citatom

Kot opažam je ta stran napol mrtva, a ne bi bilo bolje, da se ji zada še zadnji udarec in se jo zapre. Da se ne ustvarja lažni občutek, da so slovenski odvetniki oziroma pravniki pripravljeni svojim državljanom nuditi tudi kak brezplačni pravni nasvet.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 10 Avg, 2019 20:51  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Glede na to, da me za svetovanje nihče ne plača, si bom sama izbirala, na katera vprašanja bom odgovarjala. Vaše vprašanje razkriva tako globoko nepoznavanje prava, da bi vam naredila samo škodo, če bi vam karkoli svetovala. Za vaše dobro vam predlagam, da stopite do odvetnika.

Doslej sem dala okrog 1400 nasvetov, in jih še dajem. Takrat ko bo vsak državljan zastonj pomagal 1400 drugim državljanom, pa se lahko ponovno pomenimo.
Nazaj na vrh
preslica
PrispevekObjavljeno: Sob 10 Avg, 2019 23:22  Odgovori s citatom

Gospa, preveč osebno ste vzela vprašanje, moja pripomba je bila nasplošno. In se strinjam z vami, da se sama odločate, komu boste brezplačno odgovorila.
Menim, da niste vi edina "pooblaščena" da tukaj odgovarjate ali pač???
Gledala sem koliko odgovorov je neodgovorjenih in teh je dosti.

Glede na to ,da je v Slo odvetnikov več kot preveč, bi pričakovala, da bi se na tej strani več odgovarjalo, da bi odvetniki del svojega časa, lahko tudi brezplačno svetovali, ne pa ga namenjali izključno grabljenju denarja, saj vsi vemo, kakšne cene so odvetnikov..

Vaše "ugotavljanje" mojega pravnega neznanja in povzročitvi meni škode, je pa res odveč.
Vam sporočam, da imam 5o+, in kot taka sposobna prevzeti nase odgovornost, če bi mi vaš odgovor v brezplačni pravni pomoči škodoval.

Dala ste mi nasvet, naj stopim do odvetnika, za tega pa vas res nisem prosila.
Za kar sem vas prosila, pa mi niste dala nasveta.

Kljub vsemu, kot sama pravite ,da ste dala že preko 1400 nasvetov, vam še vnaprej želim, da ne opustite te svoje humane plati vaše osebnosti.
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Ned 11 Avg, 2019 23:07  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

preslica je napisal/a:

Glede na to ,da je v Slo odvetnikov več kot preveč, bi pričakovala, da bi se na tej strani več odgovarjalo, da bi odvetniki del svojega časa, lahko tudi brezplačno svetovali, ne pa ga namenjali izključno grabljenju denarja, saj vsi vemo, kakšne cene so odvetnikov..

Je tut velik trgovcev z avti, pa mi še noben ni kakšnega poklonu. Tut vodovodarjev je kar nekaj, ampak škoda, ker ne poznam tistega, ki dela zastonj.
Nazaj na vrh
preslica
PrispevekObjavljeno: Pon 12 Avg, 2019 7:59  Odgovori s citatom

forumuser28 je napisal/a:

Je tut velik trgovcev z avti, pa mi še noben ni kakšnega poklonu. Tut vodovodarjev je kar nekaj, ampak škoda, ker ne poznam tistega, ki dela zastonj.

Mislim, odvetniki ste pa res spretni manipulatorji, to vedno znova ugotavljam, ko se vaše delovanje ali nestrinjanje ne ujema z nasprotnikovim..
Kdor se ne poglobi v vaše manipualcije, vam še da prav glede na vašo izjavo.

Jaz sem govorila o nasvetu tukaj, ki recimo po moji presoji ne bi trajalo več kot 15 minut(mislim da manj) glede na to, da ste pravni strokovnjaki.

Nisem vas prosila, da bi me brezplačno pravno zastopali v neki zadevi.
Vi to mojo kritiko pa kar primerjate s trgovcem z avtom, da vam ga ni še noben poklonil, ali pa v vodovodarjem, da bi vam nekaj naredil zastonj.

Neprimerna primerjava, pozornemu opazovalcu ne more uiti vaša manipulacija.

Če grem nazaj na pravni nasvet, vi mi ga niste dali, ko pa sprašujem po trgovinah glede blaga, ki ga recimo oni nimajo,vedno mi svetujejo kje bi ga dobila, ali vodvodarja, ko ste ga že omenil, vedno mi je dal nasvet, kako se lahko kakšno stvar popravi, samo če sem ga vprašala,ravno tako zidarja; naj vam povem, da sem sama popravila pralni stroj izključno z brezplačnim navetom in to večkratnim ker tudi tukaj sem laik, in to od osebe, ki je nisem poznala oziroma sem navezala z njo stik na internetu.

Vi ste pravniki, bi morali ločiti razliko med stvarmi, ki se lahko primerjajo in stvarmi, ki pa jih ne moreš primerjati.
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pon 12 Avg, 2019 10:51  Odgovori s citatom

Veš, odvetnik živi od dajanja nasvetov. To kar si ti predstavljaš, da je "15 minutk" da se s tabo pogovarja je plod veliko dela in znanja.

Noben drug poklic ne "razdaja" svoje profesije zastonj. Ni zastonj kosil, ni zastonj avtov,... Vodovodar živi od popravljanja cevi, lepo da ti je povedal kako narediš sama, odvetnik pa živi od dajanja nasvetov.

Res je, ni isto. Povej mi koliko borznih posrednikov ti je dalo zastonj nasvete. Ali pa vetrinarjev. Si kdaj odpeljala žival k veterinarju? Pogleda, reče, da kakšen teden ne to in ono in ti da račun. 15 minut traja, 100 EUR... Sploh mi je zabavna logika, da prideš fehtat zastonj nasvet in se razkuriš, ko ga ne dobiš. Ker valda... a so človekove pravice al niso, torej: maš pravico do zastonj nasveta. Pa vrjetn bi mela še zastonj odvetnika. Pa mrbit se čutiš upravičeno, da ti tut sodnik razloži zadevo "na tvojem nivoju", ker pač ti ne razumeš prava. Top, res top.
Nazaj na vrh
preslica
PrispevekObjavljeno: Pon 12 Avg, 2019 11:59  Odgovori s citatom

Glej spet se sprenevedaš, samo še tokrat ti odgovorim, potem pa ne bom več odgovarjala. Taki kot si ti mene utrujajo, ker manipuliranjo v nedogled, in se jih izogibam v širokem krogu.
Sem imela tudi na sodišču opravka s takimi odvetniki, moje telo takrat kar odpove, mi gre na buhanje, zato bom s tem sporočilom s tabo končala.

Glede borznih posrednikov, veterinarja, kar me zanima in bi sama lahko naredila, dobim nasvet, kar pa ne morem sama, pač plačam.- simpl ko pasulj. Nekoč mi je neki borzni posrednik, ki ga že omenjaš, dal eno veliko brošuro, da se izobrazim o vrednostnih papirjih, veš niso vsi ljudje tako naduti in arogantni kot odvetniki.

Tukaj sem vprašala stvari, ki jih ne vem, ostalo bom sama naredila, kaj se ti zdi, a ni enostavno.
Praviš, da ti je zabavna logika ko pridem sem fehtat zastonj nasvet in in da se razkurim, ker ga ne dobim, dečko sama manipualcija te je. FUJ,FUJ.

Tukaj je portal za brezplačne pravne nasvete, ali pač jaz vidim slabo. Nič ne fehtam, ni v moji navadi, vprašam enkrat, včasih dvakrat in potem nič več. Meni ne ,je ne.
Se pa ne pustim manipulirati takim osebkom kot si ti.
Kot sem že napisala, sem odgovorila, da vidim, da je precej neodgovorjenih odgovorov, in če je že tako, naj se ta stvar ukine, ker nima več pomena. Če v glavnem ni odgovorov, zakaj bi obstajal portal.
Vsaj pošteno je do ljudi, ne pa da se jih zavaja, da BPP nasveti obstajajo, odgovora pa večina ne dobi.
V nadaljevanju kar navajaš je nastalo na tvojem zelniku, nikjer nisem in ne izhaja iz mojega pisanja, da je moja človekova pravica do zastonj nasveta, vse to je plod tvoje bolane domišljije.

če je možnost, kot tukaj naj bi bila, jo pač včasih izkoristim, pa dosti sama prej preštudiram,

Vidim ,da imaš probleme z razumevanjem pomena besed, ali pa je to že v tvoji navadi, da z lažmi hočeš drugo osebo diskreditirati. Zelo uporabljena in včasih tudi učinkovita metoda drugemu na podlagi moči(jaz sem strokovnjak, ti pa laik) vsiliti občutek nevrednosti, pri drugih bralcih pa kot si ti zapisal "na tvojem nivoju".

Uživaj v manipulaciji z drugimi!
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pon 12 Avg, 2019 13:11  Odgovori s citatom

Draga babi, ki ne fehta, ampak zgolj enkrat, dvakrat vpraša, potem pa nič več:

če v debati argumenta nasprotnika ne znaš zavrniti (po možnosti, ker je resničen), to ni manipulacija, to je tvoja nesposobnost tvoriti dobre argumente.

Razumem, da ima tvoje telo fizično reakcijo na to, da ti nekdo predstavi zmotnost tvojega razmišljanja, kot ti je to očitno naredil odvetnik na sodišču in si potem bruhala, ampak vseeno: to ni manipulacija, ampak razkritje tega, da se pač motiš. Razumem tudi, da se takih ljudi potem izogibaš v širokem krogu, ljudje so redko radi soočeni s svojimi manjki. Tvoj je pač nesposobnost soočenja z nasprotnim argumentom.

Velika brošura borznega posrednika je PR material, ne pomoč uporabnikom, odvetniki pa se ne smejo oglaševati. Verjemi, da bi bilo drugače veliko "prijaznih brošur", katerih cilj bi bil motivirati ljudi v pravdanje. To se pa ne sme, zato odvetniki takšnih brošur ne izdelujejo.

Kot ti je M_L_P lepo povedala: ker je ta portal plod prostovoljnega dela pravnikov (morda celo kakšnega odvetnika, opa, opa), si lahko vsak sam izbere kaj bo odgovoril in kdaj. Kolikor vem, noben od kvalificiranih komentatorjev (torej ljudi, ki imajo izobrazbo za podajo "koristnega" odgovora) ni plačan, ničesar ne prejme, niti davčne olajšave za prostovoljstvo!, zato si pač izbere ali mu paše odgovoriti ali ne. Ne vidim razloga, zakaj bi morala stran biti zato ukinjena. Za razliko od marsikaterega prostovoljništva, kjer pa je financirano in organizacija prejme neka sredstva, da dejavnost zagotavlja, pri tem portalu ni tako.

Zato imam tudi tako rad take bruhalce (ali pobruhance?), ki po dnevu, ko ne dobijo odgovora, začnejo bentiti nad portalom. Večinoma gre za ljudi, ki so navajeni fehtarjenja. Nekako navajeni so, da država financira raznorazne zastonj in prostovoljne dejavnosti in seveda, če je na njihovi strani pravica, potem ziher, da je na nasprotni strani dolžnost: jim pač dati, kar se deli.

No, glede na to, da ne boš več odgovarjala, pa tudi, da ti "telo ne bo odpovedalo" ti želim adieu, aufidersen, goodbye.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Upravno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu