Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  Pomoč pri preživljanju
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
izibika
PrispevekObjavljeno: Ned 08 Sep, 2019 12:21  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Maj 2005 14:35

Pred očetovo smrtjo sem dobil z darilno pogodbo parcelo na kateri sem zgradil hišo. Po očetu smo dedovali jaz, mati in dva brata. Brata sta dobila v izključno last nekaj nepremičnin, mati tudi v izključno last nekaj nepremičnin, nepremičnine, ki so še ostale pa sem dedoval skupaj z materjo vsak do 1/2. V dednem dogovoru je zapisano, da moram materi preskrbeti kurjavo in doplačati za preživljanje , če bo to potrebno.
Mati je sedaj vse svoje premoženje razdelila med nas brate. Pri moji nepremičnini je vpisala dosmrtno služnost stanovanja.
Zanima me, ali je dogovor o pomoči po preživljanju za mene še obvezen ali je z njenim dejanjem to ukinjeno. Že 25 let ji plačujem elektiko, vodo in TV.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Ned 08 Sep, 2019 15:32  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Škoda, da niste namesto dednega dogovora z mamo sklenili pogodbo o dosmrtnem preživljanju, s katero bi uredili vsa ta vprašanja. Ali še bolje, že takrat z izročilno pogodbo uredili vsa vprašanja, ki se nanašajo na materino premoženje.

Če ste se z dednim dogovorom dogovorili, da morate skrbeti za mater, potem ste z izpolnjevanjem svoje obveznosti "plačali" samo za tisto, kar ste dobili v takratnem dedovanju. Z ničemer pa si niste s tem zagotovili pravic na materinem preostalem premoženjem. Vaša obveznost tako ostaja, ne glede na to, kaj je mati storila s svojim premoženjem.

Lahko pa se poskusite z materjo in ostalimi sodediči dogovoriti, da se vas razbremeni te obveznosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu