Avtor Sporočilo
<  Ostalo  ~  zavrnitev povratnice
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
pravicnost
PrispevekObjavljeno: Pon 20 Maj, 2019 12:48  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Avg 2016 14:18

Pozdravljeni...

Nek odvetnik ali pravna oseba mi želi pošiljat dokumente s povratnicami:

v osnovi vem da pošiljatelj preveri ali sem dobil pismo ali ne.

Vendar zaradi slabih izkušenj nebi rad ispostavljal svojega podpisa ki ga moraš pritisnat na povratnico

pa me zanima tole:

Ali lahko zahtevam od kogarkoli da mi pošilja pošto samo priporočeno, brez povratnice. To je, da sam odločam kako bom prejemal pošiljke.

Tudi ko gre za pravne zadeve ali moram sprejemat povratnice npr od odvertnika tožitelja ipd. ?

Hvala za odgovor...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pon 20 Maj, 2019 16:35  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Posameznik ne more odločati o tem, na kakšen način se mu pošilja poštne pošiljke.

Če pošiljke ne dvignete (tudi če je poslana na pravilen naslov), se pač izpostavite posledicam - v primeru, da je predhodno obvestilo npr. pogoj za začetek kakšnega sodnega ali upravnega postopka, bo v primeru, da pošiljke ne dvignete štelo, da je vaša odgovornost in se ne boste mogli sklicevati, da niste vedeli, kaj je v pošiljki. Previden tožnik ali upnik pa v takih primerih uporabi vročanje preko pooblaščenega vročevalca (npr. detektiva). Stroški take vročitve (ki niso zanemarljivi) bodo na koncu bremenili vas, saj bo štelo, da ste jih krivdno povzročili.

Kar pa se tiče "varovanja" podpisa, ste lahko prepričani, da se vaš podpis nahaja v sto in eni evidenci in ga lahko nasprotna stranka kadarkoli pridobi, če izkaže utemeljen pravni interes.
Nazaj na vrh
pravicnost
PrispevekObjavljeno: Pon 20 Maj, 2019 22:56  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Avg 2016 14:18

Kar pa se tiče "varovanja" podpisa, ste lahko prepričani, da se vaš podpis nahaja v sto in eni evidenci in ga lahko nasprotna stranka kadarkoli pridobi, če izkaže utemeljen pravni interes.

to bolj sprašujem za v prihodnje, če še do česa pride, ker sem imel grdo izkušnjo:

v mojem primeru je blo ko sem bil v stečaju, mi je upravitelj vse pošiljal s povratnicami, eno od teh povratnic z mojim svežim podpisom pa je upravitelj dal upniku ( vrjetno kakemu prijatelju) kateremu je terjatev zastarala da me je lahko zopet terjal, upnik je s to povratnico sodišču prikazal da sem mu dolg priznal in celo nekaj plačal po isteku pravnomočnega sklepa. Zadeva se še rešuje in ugotavlja, in upravitelj bo menda ostal brez službe, stečaj pa je mimo, oproščen sem plačila.

naj še dodam da mi je ta upravitelj prvo pošto s povratnico poslal s tujim imenomin ne njegovim kot bi moralo bit.

zato sem nezaupljiv v takih primerih,

pred sodnimi organi se bom vedno podpisal s pravim podpisom, pri možnih prevearantih kot je bil moj upravitelj pa smo še čečkarijo ali pa sploh ne...
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Ostalo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu