Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  Prodaja nepremičnine - brez licence
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
oliver
PrispevekObjavljeno: Sob 09 Mar, 2019 9:41  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Mar 2006 16:45
Kraj: Škofljica

Pozdravljeni,
iščem odvetnika, ki bi mi lahko pomagal odgovoriti na eno vprašanje.

V našem malem kraju nimamo nobene nepremičninske agencije ali nepremičninskega agenta. Kar 4 starejši ljudje, ki se ne spoznajo dobro na internet bi radi prodali svojo nepremičnino ali parcelo.

Zanima me, kakšne so možnosti, da bi jaz namesto njih pridobil kupca, ter kupcu dal direkten kontakt od prodajalca.

Ogled nepremičnine, nakup premičnine in vse kar spada zraven bi uredil prodajalec (lastnik nepremičine) s kupcem pri notarju. Jaz s tem nebi imel nič, razen tega, da prodajalcu dam kontakt od kupca. Potem se vse dogovarjata med samo.

Kot neke vrste posrednik - samo ne nepremičninski. Licence za agenta se mi ne splača delati, kaj šele ustvariti agencijo za nepremičnine.

Prodajalec bi mi za pridobljen kontakt kupca, ki se odloči za nakup, dal neko nagrado.

Ali je možno, da naredim neke vrste pogodbo, v kateri bi prodajalec zakupil recimo oglaševanje za pridobivanje kontaktov in v tej pogodbi bi bila omenjena tudi nagrada? Kot s.p. bi mu potem izstavil račun, ki ga plača.

Skratka, če povzamem, ali obstaja kakšna legalna možnost, da oglašujem te nepremičinine v imenu prodajalca, dokler ne dobim kontakta kupca, ki ga posredujem prodajalcu?

V kolikor je to možno, brez da se ustvari nepremičninska agencija ali pridobi licenca za prodajo nepremičnin, sem z veseljem pripravljen plačati za odgovor.

Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 09 Mar, 2019 18:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Vse, kar opisujete je po vsebini tipično nepremičninsko posredovanje. Brez licence ne bo šlo.

Lahko pa se dogovorite z osebo, ki ima licenco za nepremičninsko posredovanje, da postanete njen "podizvajalec" (torej da poiščete kupca, vendar kontakt ne date prodajalcu pač pa posredniku, ki nato izvede preostale storitve posredovanja) bi mogoče šlo. Vi ste v pogodbenem razmeru s posrednikom, s katerim se dogovorite, da v primeru, da kupec ali prodajalec posredniku plačata provizijo, del te provizije dobite vi.
Nazaj na vrh
oliver
PrispevekObjavljeno: Sob 09 Mar, 2019 23:29  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Mar 2006 16:45
Kraj: Škofljica

Najlepša hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo