Avtor Sporočilo
<  Priporočila Administratorju  ~  kdo od tu je dejansko pravnik?
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
ma-go
PrispevekObjavljeno: Tor 18 Dec, 2018 8:41  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jul 2014 8:39

Pozdrav,

a se lahko tukaj predstavijo vsi tisti, ki so dejansko pravniki in so zato upravičeni dajati na tem forumu brezplačne pravne nasvete, kdo so ti uporabniki, torej nej se napišejo njihova imena oziroma nick imena, ker dejansko se ne ve kdo je kdo.

Pred kratkim sem postavil svoje vprašanje kot privatno vprašanje nekomu, za katerega se mi je le zdelo , da bi lahko dejansko bil pravnik, ker je njegovih ali njenih odgovorov drugim, tu na tem forumu res veliko, in se mi zdelo da bi lahko on ali ona bil pravi naslov za moje vprašanje. V odgovor sem dobil, da moram svoje vprašanje nasloviti javno, kar pa ne želim, ravno zato ne, ker bi na svoje vprašanje dobil preveč drugih kvazi neumnih odgovorov in bi vse skupaj izpadlo samo še bolj dvomljivo.

Če gre tu res za brezplačne pravne nasvete, nej se javijo in predstavijo imena kdo ste, da bomo uporabniki vedeli, od koga je pričakovati vsaj delno pameten odgovor.

Uporabniki pričakujemo pomoč-nasvet pravnika, če je forum temu namenjen, če pa ni, potem se forum lahko komot zapre, ker imajo problemi svojo težo, ki jo ni možno reševati zgolj na nekih izkušnjah nekaterih iz preteklosti, čas gre naprej in mi z njim tudi.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Tor 18 Dec, 2018 14:40  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Uporabniki pričakujemo pomoč-nasvet pravnika

Za nasvet, za katerega ne plačaš, ne vem če imaš pravico karkoli pričakovati. Pomojem ne bo nobenega delanja "seznamov", ker ni nobene odgovornosti od sodelujočih, da a) karkoli odgovarjamo b) odgovarjamo v obsegu, kot bi si vprašatelj želel c) dajemo dodatna pojasnila in podobno.

To je zastonj forum. Ti lahko vprašaš. Nihče nima dolžnosti odgovoriti. Lahko vprašaš na private. Še manj ti je kdo dolžan odgovoriti. Bi rad zasebnost, da se tvoj problem podrobno obravnava, se tudi slišal po telefonu? Pejt odvetniku in PLAČAJ!
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Tor 18 Dec, 2018 18:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Tu svetujem brezplačno, ker se mi zdi to koristno za pravni sistem na sploh - vsem škodi, če določen delež ljudi ne pozna svojih pravic in se pusti vleči za nos, da ne rečem kaj hujšega. Zato ne bom svetovala na zasebna sporočila.
Nazaj na vrh
ma-go
PrispevekObjavljeno: Sre 19 Dec, 2018 12:24  Odgovori s citatom

forumuser28 je napisal/a:
Uporabniki pričakujemo pomoč-nasvet pravnika

Za nasvet, za katerega ne plačaš, ne vem če imaš pravico karkoli pričakovati. Pomojem ne bo nobenega delanja "seznamov", ker ni nobene odgovornosti od sodelujočih, da a) karkoli odgovarjamo b) odgovarjamo v obsegu, kot bi si vprašatelj želel c) dajemo dodatna pojasnila in podobno.

To je zastonj forum. Ti lahko vprašaš. Nihče nima dolžnosti odgovoriti. Lahko vprašaš na private. Še manj ti je kdo dolžan odgovoriti. Bi rad zasebnost, da se tvoj problem podrobno obravnava, se tudi slišal po telefonu? Pejt odvetniku in PLAČAJ!

zakaj bi tak forum sploh obstajal, če Ni pričakovati odgovora?Najbrž veš, da v tem trenutku potekajo brezplačni pravni nasveti v živo, se naročiš pri pravniku in DOBIŠ odgovor brezplačno..če tega tu ni pričakovati u čem je smisel tega foruma?

nobene odgovornosti? potem lahko tu vsak odgovarja , ki ima 5 min časa, in da popolnoma napačnen odgovor, ker ni pravnik.

že kar vidim vročo temo z naslovom: LJUDJE, na tem forumu ne pričakujte odgovorov, ker so zastonj, najbolj da greste k odvetnikom in jim plačajte.
Nazaj na vrh
ma-go
PrispevekObjavljeno: Sre 19 Dec, 2018 12:27  Odgovori s citatom

M_L_P je napisal/a:
Tu svetujem brezplačno, ker se mi zdi to koristno za pravni sistem na sploh - vsem škodi, če določen delež ljudi ne pozna svojih pravic in se pusti vleči za nos, da ne rečem kaj hujšega. Zato ne bom svetovala na zasebna sporočila.

ste vi pravnica z opravljenim pravniškim državnim izpitom?

fajn pa je, če zna pravnik ločit med osebnim in javnim vprašanjem. Pravica do zasebnosti..?
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sre 19 Dec, 2018 12:38  Odgovori s citatom

Sem, poleg tega pa imam še precej dodatnih kvalifikacij.

Za to da svetujem tukaj nisem nič plačana, nikoli nisem obljubila, da bom dala kakšen koli nasvet, zato je izključno na meni, da se odločam kdaj in pod kakšnimi pogoji svetujem. Forum ni moj, ne vem, kdo so administratorji oziroma lastniki foruma. Ne vem v čem je "smisel" tega foruma in se me tudi čisto nič ne tiče.

Če želite zasebno svetovanje, potem ali najdite nekoga, ki vam bo na tem forumu pripravljen tako svetovati, ali najdite drug forum, ali pojdite k odvetniku. Danes je dan brezplačne pravne pomoči, tako da predlagam, da ga izkoristite.
Nazaj na vrh
ma-go
PrispevekObjavljeno: Sre 19 Dec, 2018 12:50  Odgovori s citatom

M_L_P je napisal/a:
Sem, poleg tega pa imam še precej dodatnih kvalifikacij.

Za to da svetujem tukaj nisem nič plačana, nikoli nisem obljubila, da bom dala kakšen koli nasvet, zato je izključno na meni, da se odločam kdaj in pod kakšnimi pogoji svetujem. Forum ni moj, ne vem, kdo so administratorji oziroma lastniki foruma. Ne vem v čem je "smisel" tega foruma in se me tudi čisto nič ne tiče.

Če želite zasebno svetovanje, potem ali najdite nekoga, ki vam bo na tem forumu pripravljen tako svetovati, ali najdite drug forum, ali pojdite k odvetniku. Danes je dan brezplačne pravne pomoči, tako da predlagam, da ga izkoristite.

saj zato sem odprl to temo, da bi našel pravnika, ki bi mi znal svetovati pod zasebno, ker je moje vprešanje kot ste ga prebrala, ni za javno izpostavo zaradi občutljive vsebine. Do sedaj ste se predstavila samo vi, in upam, da niste edina, ker tukaj je 3000 uporabnikov, ki čakajo na nasvet.
Nazaj na vrh
ma-go
PrispevekObjavljeno: Sre 19 Dec, 2018 13:02  Odgovori s citatom

a veste, problem tega foruma je, da se imajo vsi ,ki so tu za "pravnike" očitno, vsi dajejo nasvete, da ne veš več komu verjet , kaj je res in kaj ni...zato gre..tako ne more biti.

M_L_P zato sem vam zastavil vprašanje pod zasebno, ker nisem hotel da bi bral odgovore na javni od kvazi pravnikov, ..razumete?
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sre 19 Dec, 2018 13:34  Odgovori s citatom

Pač vsak ko pride na ta forum sprejme pogoje tega foruma, med njimi tudi riziko, da bo dobil nasvet od nestrokovnjaka, ki se predstavlja za strokovnjaka, in da bo nekdo razbobnal njegove zasebne zadeve po internetu. Tem tveganjem se lahko izognete tako, da ne sprašujete na tem forumu, ampak greste do odvetnika, ki je dolžan strokovno svetovati, sicer odgovarja, in je dolžan držati v tajnosti to, kar mu poveste, sicer odgovarja. Ne morete pa pričakovati, da boste dobili to strokovnost, tajnost in po vrhu še odgovornost brezplačno.
Nazaj na vrh
ma-go
PrispevekObjavljeno: Sre 19 Dec, 2018 14:58  Odgovori s citatom

M_L_P je napisal/a:
Pač vsak ko pride na ta forum sprejme pogoje tega foruma, med njimi tudi riziko, da bo dobil nasvet od nestrokovnjaka, ki se predstavlja za strokovnjaka, in da bo nekdo razbobnal njegove zasebne zadeve po internetu. Tem tveganjem se lahko izognete tako, da ne sprašujete na tem forumu, ampak greste do odvetnika, ki je dolžan strokovno svetovati, sicer odgovarja, in je dolžan držati v tajnosti to, kar mu poveste, sicer odgovarja. Ne morete pa pričakovati, da boste dobili to strokovnost, tajnost in po vrhu še odgovornost brezplačno.

kaj naj še dodam,....samo to, da ste potrdila moj dvom v ta forum.Z odgovori nestrokovnjakov bi si lahko še bolj škodoval, če bi jih poizkušal uveljavljati pred sodiščem.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sre 19 Dec, 2018 15:02  Odgovori s citatom

Na tem forumu je kar nekaj ljudi, za katere ocenujem, da vedo kaj govorijo. Nekaj je takih, ki ne vejo. Enako kot na vseh forumih, pa tudi drugje. Jaz se potrudim, da svetujem strokovno in kvalitetno, ne glede na to, da od tega nimam nič, ampak svetujem samo javno.
Nazaj na vrh
jurek73
PrispevekObjavljeno: Sre 19 Dec, 2018 16:23  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

ma-go je napisal/a:

...V odgovor sem dobil, da moram svoje vprašanje nasloviti javno,...

Eno izmed "pravil" takih zastonj strani je, da se odgovori javno objavijo, zato da se bogati baza znanja.
In da kak drug uporabnik mogoče najde rešitev za svoj podoben (enak) problem.

ma-go je napisal/a:

... nej se javijo in predstavijo imena kdo ste, da bomo uporabniki vedeli, od koga je pričakovati vsaj delno pameten odgovor...

Če prebereš nekaj tem v podforumih, lahko hitro ugotoviš, kdo naklada, kdo pa resno odgovarja. In kdo obvlada katero področje prava.

ma-go je napisal/a:

...Uporabniki pričakujemo pomoč-nasvet pravnika, če je forum temu namenjen, ...

Saj mnogo uporabnikov je to dobilo.
Kar poglej si malo teme, veliko je konkretnih odgovorov, nasvetov, ...
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Čet 20 Dec, 2018 15:41  Odgovori s citatom

ma-go, ti si res... "posebna oseba". Izraz uporabljam kot nadomestilo izrazu, ki ga ima splošno sporazumevalni jezik zate.

Ti bi, ampak plačal ne bi. Pa bi zasebno. Pa še listine nej kdo prebere. Ker če piše, da je zastonj, potem maš ti pravico. Evo ti, toži me.

Že to, da ti sploh kdo svetuje, je uau. To, da bi pa ti zastonj še privat svetovanje. No, kot rečeno, "posebne osebe" kot si ti, imajo vedno razna upravičenja, nikoli niso krivi, vedno drugi... Maš velik tega v lajfu, a? Sodelavci te imajo radi, a ne? Prijatelji pa tudi?

Malo dnarja, malo muske. In ker je zastonj, ja, boš moral oceniti ali je nasvet verodostojen ali ne. Če hočeš vedeti kaj je prav, boš pa PLAČAL. Tisti, ki svetujemo tu, to ne delamo, da bo tebi v življenju kaj lažje, ampak da bo vsem, torej tudi tistim, ki niso vprašali, kaj lažje.

19.12.2018 je bil probono dan OZS. Dobit nasvet ni dvoja pravica! Je dobra volja odvetnikov. Povedano drugače: odvetniki smo se odločili, da bomo to nudili ljudem, ampak, če bi prišel s tem odnosom včeraj do mene, verjemi, da bi zaljučila v 30 sekundah. Saj ni treba se priklanjat, ampak oseba, ki nima nobenega občutka za moralo, etiko in misli, da mu mora biti svet hvaležen, da postavlja vprašanja, ne pa on, da dobi odgovor, ni vreden, da bi zanj delal.

Sej ne skrbi, smo mel že take tle, smo jim povedal, kar jim gre. So rekl, da bojo šli in vsi smo potem jokali (kok se lepo rima). Torej: kaznuj nas, daj no, s tem, da pač odpeketaš pa probaš odškodnina.com in podobne prepričat, da si ti VIP in da naj ti pač dajo zastonj nasvet. Na private. Ker ti rabiš.

Pol pejt še do avto dealerja pa ga prepriči, da ti da avto. Zastonj. Z vso dodatno opremo. Ker pač ti tko hočeš.

Res, "posebne osebe" ste takoooooo ljubke. Cukr od človeka.
Nazaj na vrh
ma-go
PrispevekObjavljeno: Čet 20 Dec, 2018 15:53  Odgovori s citatom

forumuser28 je napisal/a:
ma-go, ti si res... "posebna oseba". Izraz uporabljam kot nadomestilo izrazu, ki ga ima splošno sporazumevalni jezik zate.

Ti bi, ampak plačal ne bi. Pa bi zasebno. Pa še listine nej kdo prebere. Ker če piše, da je zastonj, potem maš ti pravico. Evo ti, toži me.

Že to, da ti sploh kdo svetuje, je uau. To, da bi pa ti zastonj še privat svetovanje. No, kot rečeno, "posebne osebe" kot si ti, imajo vedno razna upravičenja, nikoli niso krivi, vedno drugi... Maš velik tega v lajfu, a? Sodelavci te imajo radi, a ne? Prijatelji pa tudi?

Malo dnarja, malo muske. In ker je zastonj, ja, boš moral oceniti ali je nasvet verodostojen ali ne. Če hočeš vedeti kaj je prav, boš pa PLAČAL. Tisti, ki svetujemo tu, to ne delamo, da bo tebi v življenju kaj lažje, ampak da bo vsem, torej tudi tistim, ki niso vprašali, kaj lažje.

19.12.2018 je bil probono dan OZS. Dobit nasvet ni dvoja pravica! Je dobra volja odvetnikov. Povedano drugače: odvetniki smo se odločili, da bomo to nudili ljudem, ampak, če bi prišel s tem odnosom včeraj do mene, verjemi, da bi zaljučila v 30 sekundah. Saj ni treba se priklanjat, ampak oseba, ki nima nobenega občutka za moralo, etiko in misli, da mu mora biti svet hvaležen, da postavlja vprašanja, ne pa on, da dobi odgovor, ni vreden, da bi zanj delal.

Sej ne skrbi, smo mel že take tle, smo jim povedal, kar jim gre. So rekl, da bojo šli in vsi smo potem jokali (kok se lepo rima). Torej: kaznuj nas, daj no, s tem, da pač odpeketaš pa probaš odškodnina.com in podobne prepričat, da si ti VIP in da naj ti pač dajo zastonj nasvet. Na private. Ker ti rabiš.

Pol pejt še do avto dealerja pa ga prepriči, da ti da avto. Zastonj. Z vso dodatno opremo. Ker pač ti tko hočeš.

Res, "posebne osebe" ste takoooooo ljubke. Cukr od človeka.

ti si odvetnik? sem pa mislil da prodajaš slaščice... saj ni čudno, da smo tam kjer smo.

lp
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Čet 20 Dec, 2018 18:09  Odgovori s citatom

Ne, jaz sem izobraževalec "posebnih oseb".
Ob tvojem dojemanju sveta, sem ti ga opisal zgoraj, ne, ni čudno, da smo, kjer smo.

Kako z avtom? So ti ga dali? Sej če so grdi, grdi in ti ga ne: prašaj na rent-a-car... eno bmw 7 nej ti neodplačno posodijo za leto ali dve. Ker si pač ti. Pa če je poraba velika, dej zaželi si še, da na Petrolu lahko zastonj tankaš. Car pač. Vse zastonj, kar si ma-go zaželi, ljudstvo priskrbi (fak, kok mi dons te rime grejo).
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
pravniki.info Seznam forumov  ~  Priporočila Administratorju

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu