Avtor Sporočilo
<  Dedno pravo  ~  Mož nima otrok
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
margarer
PrispevekObjavljeno: Pon 12 Nov, 2018 12:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 15:46
Kraj: Kranj

Pozdravljeni!

Z možem sva kupila hišo. Nekaj je hipoteke, ki jo bova odplačevala skoraj še 16 let. Jaz imam dve hčeri, mož je pa brez otrok. Zmenila sva se da bosta moje hčeri dediča v tej hiši. Želiva pa, da tisti ki ostane v miru živi in se nič ne prodaja do smrti obeh, ter naj bi hčere malo pomagale tistemu ki ostane, če bi bila potrebna kakšna fizična pomoč, torej da ne bi pozabile na mojega moža če jaz prej umrem. Človek nikoli ne ve, kako se življenje spremeni. Prav tako naj bi bila midva dediča en po drugemu.
Kako bi se to uredilo in ali to lahko ureja notar?
Hvala lp

M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pon 12 Nov, 2018 19:44  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Ko enkrat prepustite lastništvo, potem ne morete novemu lastniku dati omejitve, da ne sme prodajati. Sploh pa je možno, da tudi proti njihovi volji izgubijo lastništvo.

Podoben učinek je mogoče doseči z drugimi tipi pogodb.

Iz dedovanja ni mogoče izključiti moževih staršev (če bodo živi ob njegovi smrti) oziroma njegovih bratov in sester, če nimajo sredstev za življenje in jih ne morejo pridobiti.

Ena varjanta je npr. pogodba o dosmrtnem preživljanju za vas in moža, preživljalca sta hčerki, lastništvo se prenese po smrti zadnjega preživljanca. Možne so tudi kombinacije izročilna pogodba z ustanovitvijo služnosti in zavezo preživljanja. Vse je odvisno od dejanskih okoliščin.

Predlagam, da greste do odvetnika, ki vam bo znal najti optimalno rešitev. Na pamet, ne da bi pregledala dokumentacijo, je ne morem najti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
margarer
PrispevekObjavljeno: Pon 12 Nov, 2018 20:12  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 15:46
Kraj: Kranj

Mož staršev nima več. Midva sva že v letih. 56, 59. Njegovi brat in sestra imata svoje prihodke. Tole o dosmrtnom preživljanju, je kar v redu rešitev. Lp

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Dedno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu