Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  Zaposlitev pred/med porodniško
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
anamastar
PrispevekObjavljeno: Sob 03 Mar, 2018 23:55  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Mar 2018 23:39

Lepo pozdravljeni,

bom kar konkretno, da lažje razložim situacijo.

Porodniška mi nastopi 26. 4. 2018 (predviden rok poroda: 24. 5. 2018), trenutno sem brezposelna, ker imam v zadnjih treh letih več kot 12 mesecev delovne dobe mi pripada Porodniško nadomestilo brez dopusta. Pred nekaj časa smo ustanovili zavod (zasebni) in zadnjih nekaj mesecev aktivno izvajam projektne znotraj njega. Ponudila se je priložnost, da me v zavodu zaposlimo, zaposlitev bi trajala še nekaj mesecev po izteku porodniške in bi ugodno vplivala tako name (uradne izkušnje), projekte kot tudi razvoj zavoda. A ne vem, če je takšna zaposlitev sploh mogoča. glede na to, da morem na CSD 23. 3. 2018 oddati vlogo za porodniško (torej en mesec pred nastopom)? Zaposlili bi me pred dejanskim nastopom porodniške in glede na to, da za v vlogi upošteva predpretekli mesec, naj ne bi vplivala na porodniško (ne gre za fiktivno zaposlitev zaradi porodniške).

Torej, zanima me, ali je mogoče, da me v zavodu zaposlimo, glede na to, da mi s 26. 4. 2018 nastopi porodniška, da morem 23. 3. 2018 oddati vlogo za porodniško na CSD in kakšne "posledice" ima takšna zaposlitev (npr. glede na to, da bi bila vloga na CSD kot nezaposlena (ker jo je treba oddati toliko prej), jaz pa bi dejansko bila mesec in pol pred nastopom porodniške zaposlena)?

Najlepše hvala za odgovor!

Lep pozdrav,
Ana Marija Žnidarič
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo