Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Plačana izvršba preden je prišla na vrsto na banki (več izvr
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Matko88
PrispevekObjavljeno: Čet 22 Maj, 2014 10:29  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Feb 2012 22:58

Pozdravljeni,

imam vprašanje v zvezi s stroški banke, ki nastanejo ko je izvršba poravnana in je poslan sklep sodišča o umiku izvršbe.

Stanje je trenutno takšno, imam 4 izvršbe na računu, imel sem jih pa pred tem 5. Prva po vrsti je največja nato pa sledijo manjši. Zneski niti niso pomembni ker me zanima samo, če je banka upravičena do določenih stroškov, ki si jih je zaračunala in če ni, kako naprej da mi povrne odvzeta sredstva.

Med mesečnim odplačevanjem prve izvršbe sem poravnal eno vmesno, v zvezi katere banka ni opravila ničesar, razen da jo je umestila na čakalno listo. Ko so dobili od sodišča sklep o umiku so mi zaračunali stroške umika (vse lepo in prav) 10€, naknadno pa še CITIRAM IZ ODGOVORA: "strošek obračunavanja obresti po sklepu ,ki pa znaša30.00eur"

Zanima me, glede na to, da ni iz računa bilo nobenega nakazila ali kakršnekoli spremembe, ali so upravičeni da mi zaračunajo ali ne? Edina stvar ki sem jo opazil je to, da se je vsak mesec na računu znesek za odplačilo poviševal (po moje avtomatski prikaz na spletni strani glede na pretečen čas in zamudne obresti).

Zaenkrat sem zahteval točno specifikacijo ali vrnitev sredstev, saj se izmikajo vprašanjem, ki jih postavljam in ponavljajo prej citirano besedilo, ki je navedeno v ceniku banke.

Aja še to, če ni reklama, gre za SKB.

Hvala že v naprej za odgovor!

p.s.
se samo meni zdi da je tu neka povezava:
Kdo si sam dovoli vzet denar brez mojega dovoljenja? Banka, sodišče in kriminalci... Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
izvrsitelj
PrispevekObjavljeno: Pet 23 Maj, 2014 6:37  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jun 2012 19:10
Kraj: Ljubljana

žal banke tako "legalno" kradejo ljudem, saj imajo to pokrito z nekimi svojimi ceniki....

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu