Avtor Sporočilo
<  Avtorsko pravo  ~  izplačilo
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
nanja
PrispevekObjavljeno: Pon 09 Sep, 2013 23:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Sep 2013 23:52

pozdravljeni!Ne vem, če sem zadevo uvrstila v pravo rubriko Rolling Eyes obračam se na vas z enim ogoromnim problemom. Pred kratkim sem prenehala z opravljanjem s.p.-ja, (-še vedno imam odprtega vendar več ne poslujem) nabralo se mi je 1500eur dolgov do upnikov in nekaj dolgov do dursa. Ker sem že med poslovanjem imela finančne težave sem vzela hipoteko na 1/4 svoje hiše-katere sem solastnica z mamo. Hipoteko redno mesečno plačujem. sedaj pa se pojavi problem. Nimam več denarja za poplačilo vseh dolgov, ostala sem brez posla, brez denarnega nadomestila, nimam nobenega prihodka. Zanima me naslednje. Ali lahko na katerikoli način zahtevam izplačilo za svojo četrtino hiše čeprav je ta pod hipoteko in so na njej že vpisani upniki, ki jim dolgujem denar iz naslova s.p.-ja. Mama hiše noče prodat, prav tako noče slišati za izplačilo. kaj nas stroim? sama ne morem hiše oz. svojega deleža niti vzdrževati. Rada bi zahtevala izplačilo svojega deleža, poravnala s tem tudi svoje dolgove. Je to na kakršenkoli način možno. tudi če je treba grem v tožbo. zanima me samo kakšna je možnost ker je pod hipoteko- gre pa se samo še za vsoto 3600eur-hipoteka. moj delež je vreden 27.000eur s strani cenilca.. lahko naredim osebni stečaj? kaj mi preostane...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jezdec00
PrispevekObjavljeno: Tor 10 Sep, 2013 8:44  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Nov 2012 0:39

Verjetno bo najhitreje in najceneje, da enostavno ne plačujete več hipotekarnega kredita in bo prej ali slej banka unovčila hipoteko in se bo solastniški delež prodal. Ne pomaga kaj dosti, če je delež hipotetično vreden 27 000, ker je tržna cena solastniškega deleža v realnosti nekajkrat nižja, kot če nepremičnina ne bi bila v solasti, cenilci pa to odbijejo tam mogoče 10,15% od vrednosti, če je sploh kdo pripravljen kupiti. Na koncu bo itak najverjetneje za par tisoč to odkupil solastnik.

Kar se tiče drugega, lahko bi zahtevali razdružitev solastnega premoženja v nepravdnem postopku, samo po mojem v konkretnem ni smiselno zaradi trajanja postopka in dodatnih stroškov.

Za osebni stečaj pa mogoče še niti niso izpolnjeni pogoji? Postopek osebnega stečaja se lahko sproži proti dolžniku, ki je potrošnik, je trajneje nelikviden, če za več kot dva meseca zamuja z izpolnitvijo ene ali več obveznosti v skupnem znesku, ki presega trikratnik njegove plače, nadomestil ali drugih prejemkov ali če je nezaposlen in ne prejema nobenih drugih rednih prejemkov ter za več kot dva meseca zamuja z izpolnitvijo obveznosti, ki presega 1.000 EUR.

Dolgoročno plačilno nesposoben pa je dolžnik, čigar vrednost premoženja je manjša od vsote njegovih obveznosti (prezadolženost).

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Avtorsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu