Avtor Sporočilo
<  Ostalo  ~  pes napadel psa
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
varman
PrispevekObjavljeno: Čet 03 Maj, 2012 20:36  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Maj 2012 20:17

Pozdravljeni,
pred kratkim se mi je zgodil zelo neprijeten dogodek. Starši, kateri so lastniki psa so bili na dopustu, jaz pa sem ob večerih prišla poskrbet za psa (boksar) in muco. odprla sem vrata in z avtom prišla na dvorišče, med tem ko sem otroke dajala ven iz avta sem zaslišala renčanje, pogledala naokrog in psa ni bilo več na dvorišču, temveč na ulici, kjer je napadel malega psička. Na žalost sem prišla prepozno za napadenega psička, čeprav je morda vse skupaj trajalo 3 min. zakaj je prišlo do tega dogodka, lahko samo ugibam, saj v 9 letih od kar imajo starši psa se ni zgodilo nič podobnega, ali je bila to posledica izzivanja malega psička ali...skratka, lastniki psička so nas prijavili na policijo in sedaj me zanima kakšne so lahko posledice. za psička mi je res zelo žal in bi se rada opravičila lastnikom, vendar policist nam ni hotel/mogel izdati kdo so. Za odgovor in nasvet se vam zahvaljujem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
monaliza
PrispevekObjavljeno: Čet 03 Maj, 2012 21:48  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Feb 2009 21:51

varman je napisal/a:
Pozdravljeni,
pred kratkim se mi je zgodil zelo neprijeten dogodek. Starši, kateri so lastniki psa so bili na dopustu, jaz pa sem ob večerih prišla poskrbet za psa (boksar) in muco.odprla sem vrata in z avtom prišla na dvorišče, med tem ko sem otroke dajala ven iz avta sem zaslišala renčanje, pogledala naokrog in psa ni bilo več na dvorišču, temveč na ulici, kjer je napadel malega psička.

Pes rabi družbo, ker se drugače dolgočasi. Mačka se igra sama s sabo in ne rabi družbe.
Pes je bil zelo verjetno zdolgočasem, ker ni bilo že par dni žive duše (razen vi zvečer za par minut) in je pač nekaj mogel naredit.
Ker niso bila vrata zaprta (vaša malomarnost) je izkoristil priliko in naredil kar pač je.

varman je napisal/a:
Na žalost sem prišla prepozno za napadenega psička, čeprav je morda vse skupaj trajalo 3 min. zakaj je prišlo do tega dogodka, lahko samo ugibam, saj v 9 letih od kar imajo starši psa se ni zgodilo nič podobnega,

To je ogromno časa pri taki zadevi, štejejo sekunde ne minute.
Vse je 1x prvič, pri psu pa nikoli ne veš, ker pes je pes neglede na vzgojo.

varman je napisal/a:
ali je bila to posledica izzivanja malega psička ali...skratka,

Šala meseca.
Le kako lahko majhen psiček izziva velikana? Že ob samem pogledu na njega spodvije rep med noge in jo ucvre, če lahko.

varman je napisal/a:
lastniki psička so nas prijavili na policijo in sedaj me zanima kakšne so lahko posledice.

Ste pričakovali kaj drugega?
Postavite se vi v njihov položaj, kako bi se počutili, da je njihov pes pokončal vašega?
A otrok v avtu ni mogel počakati minutko dlje, da bi vi zaprli ograjo za sabo?

Dobili boste denarno kazen zaradi napada psa na drugega psa.

varman je napisal/a:
za psička mi je res zelo žal in bi se rada opravičila lastnikom, vendar policist nam ni hotel/mogel izdati kdo so. Za odgovor in nasvet se vam zahvaljujem.

A bi vi bili zadovoljni, da se je to zgodilo vam in, da bi se vam nekdo samo opravičil?

Opravičilo če je še tako iskreno ne zbriše bolečine, mogoče jo samo omili.

LP Very Happy
Nazaj na vrh
misona
PrispevekObjavljeno: Pet 04 Maj, 2012 7:35  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jul 2010 14:12

Največjo bedarijo ste izjavila z besedami "je majhen psiček izzival",kar sem jih kdaj slišala.Vaša nezrelost lahko škoduje še kje drugje.Našla ste babji izgovor za svojo malomarnost.

Za takšen pripetljaj divjak kot je boxer ne potrebuje stotinko sekunde,da pokonča malega pol kilogramskega psička,časa mu še ostane dovolj za poškodbe vaših otrok.

Odrastite ženska že!
Nazaj na vrh
Saphir
PrispevekObjavljeno: Pet 04 Maj, 2012 19:10  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2009 9:28

Ustavite konje, majhni psicki so lahko zelo gospodovalni in verjeli ali ne, tudi izzivajo, kadar se pocutijo varne v prisotnosti lastnika. Majhnost ni ovira. Ker vecinoma ne razumemo njihove medsebojne komunikacije, je tezko soditi. To je kot da bi rekli, da 4 letni otrok ne more izzivati 10 letnika, ker je vecji in mocnejsi.

Kar se teme tice, denarna kazen sigurno, lahko pa tudi odskodnina, odvisno od lastnikov. Tam na sodiscu se imate tudi priliko opraviciti. Pes lahko da ni navajen drugih/majhnih psov in je zato napadel.

Na psa je potrebno paziti, lahko bi tudi prestrasil ali podrl otroka.
Nazaj na vrh
misona
PrispevekObjavljeno: Sob 05 Maj, 2012 7:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jul 2010 14:12

Imate prav Saphir.

Rada bi samo razumela psihologijo ljudi,ki k hiši pripeljejo zelo agresivne ljubljenčke.Zakaj moramo izzivati?
Nazaj na vrh
Saphir
PrispevekObjavljeno: Sob 05 Maj, 2012 12:33  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2009 9:28

Vsak pes je potencialno agresiven. Tezko je reci zakaj se kdo odloci za kaksnega psa. Enim je to statusni simbol, enim pa je tak pes preprosto vsec.

Ni vsak za psa, niti vsak ne obvlada vsakega psa, ce ne govorimo o strokovnjaku.

Sploh pa v tem primeru, ko gre prakticno za tujega psa, ki ni nujno, da uposteva njeno avtoriteto. Takrat je potrebno se bolj paziti, da pes ne uide izpod nadzora.

Pac vseh stvari v zivljenju ne moremo prepreciti in tako lahko pride do taksnih neljubih situacij. Verjamem, da je gospe hudo in se slabo pocuti, zato se mi ne zdi primerno, da smo nesramni, ker ocitno ni zelela, da se kaj taksnega pripeti in verjamem, da bo v prihodnje bolj pazljiva.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Ostalo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu