Avtor Sporočilo
<  Upravno pravo  ~  Strokovni izpit na področju socialnega varstva
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
muratti_ambassador
PrispevekObjavljeno: Sre 14 Mar, 2012 14:38  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Mar 2012 14:21

Pred pristopom k opravljanju strokovnega izpita se mi poraja vprašanje glede 69. člena Zakona o Socialnem varstvu (Ur. l. RS, št. 3/07-UPB2).
Na Univerzi v Mariboru — Fakulteti za organizacijske vede Kranj, sem pridobil izobrazbo nazivom univerzitetni diplomirani organizator dela. V Uradnem listu RS, št. 46/2006, z dne 5. 5. 2006, je bila izdana Uredba o uvedbi in uporabi klasifikacijskega sistema izobraževanja in usposabljanja. Na podlagi te uredbe se pridobljena izobrazba razvršča v področje: 3 – Družbene, poslovne, upravne in pravne vede.
69. člen Zakona o Socialnem varstvu pravi: „Socialno varstvene storitve opravljajo strokovni delavci in strokovni sodelavci. Strokovni delavci po tem zakonu so delavci, ki so končali višjo ali visoko šolo, ki izobražuje za socialno delo in so opravili pripravništvo ter strokovni izpit za delo na področju socialnega varstva. Strokovni delavci so tudi delavci, ki so končali višjo ali visoko šolo psihološke smeri, pedagoške smeri in njenih specialnih disciplin, upravne, pravne, sociološke, zdravstvene smeri – smer delovne terapije in teološke smeri z ustrezno specializacijo ter imajo eno leto delovnih izkušenj na področju socialnega varstva, opravljeno pripravništvo in strokovni izpit po tem zakonu. Strokovni delavci v domovih za otroke in v socialno varstvenih zavodih za usposabljanje so strokovni delavci iz prvega odstavka tega člena in delavci, ki so končali višjo ali visoko šolo pedagoške, socialno pedagoške, psihološke ter defektološke smeri in so opravili pripravništvo in strokovni izpit.“

Ker v 69. členu Zakona o Socialnem varstvu (Ur. l. RS, št. 3/07-UPB2) je omenjena upravna smer, me zanima, če moja dosežena izobrazba ustreza enemu izmed pogojev k pristopu opravljanja strokovnega izpita.

Za odgovor se vam lepo zahvaljujem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Sre 14 Mar, 2012 23:17  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Najbolje bo, da pokličeš na ministrstvo in jih vprašaš ali pa jim pošlješ mejl. Dobiš info s prve roke. V katero področje sodi tvoja smer, ne bi vedel. Morda pod upravno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Upravno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu