Avtor Sporočilo
<  Upravno pravo  ~  SKLEP O POPRAVI POMOTE V ODLOČBI
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
lil
PrispevekObjavljeno: Sre 07 Mar, 2012 14:34  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 21:18

Pozdravljeni!

Zanima me sledeče; gre za komunalni prispevek, odmerjen po odločbi - sem že plačal, nato pa sem dobil sklep o popravi zmote zaradi indeksa podražitev (iGM za nizko gradnjo). Kaj sledi v primeru, če ne plačam oz. po odločbi sem že itak plačal, kajti na samem sklepu nikjer ne piše o posledicah oz. o roku plačila. Obstaja pa tudi možnost pritožbe..Kaj svetujete?
Pa še to; nikjer ni na vpogled vrednosti indeksa, sem že klical na GZS, pa je plačljivo.

Najlepša hvala za odgovor(e)!

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Sre 07 Mar, 2012 20:00  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

lil je napisal/a:
Pozdravljeni!

Zanima me sledeče; gre za komunalni prispevek, odmerjen po odločbi - sem že plačal, nato pa sem dobil sklep o popravi zmote zaradi indeksa podražitev (iGM za nizko gradnjo). Kaj sledi v primeru, če ne plačam oz. po odločbi sem že itak plačal, kajti na samem sklepu nikjer ne piše o posledicah oz. o roku plačila. Obstaja pa tudi možnost pritožbe..Kaj svetujete?
Pa še to; nikjer ni na vpogled vrednosti indeksa, sem že klical na GZS, pa je plačljivo.

Najlepša hvala za odgovor(e)!

lp

Še kaj napiši. Eno je, če se popravi očitna napaka v izreku sklepa, drugo je, če so zmotno uporabili materialno pravo, posledično naredili nov izračun in vpisali nov znesek v sklep. Če so napačno uporabili materialno pravo, torej index, prvega sklepa ne morejo popraviti tako, da pošljejo novega z novimi podatki.

Prvi sklep je pravnomočen? Če je, jih veže in bi bil konec zgodbe.

Premalo podatkov je za kaj več.
Nazaj na vrh
lil
PrispevekObjavljeno: Sre 07 Mar, 2012 21:51  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 21:18

Odločba je datirana s 1.3., se pravi, da bo pravnomočna 16.3., najbrž? Prispevek sem plačal 6.3., sklep o pomoti pa dobil 7.3., s tem da sem 7. dobil tudi gradbeno dovoljenje.
Dejansko gre za nov izračun, ker so uporabili indeks, ki velja trenutno, v odločbi je indeks "star".Vse faktorje so pomnožili z višjim indeksom, naknadno.
Torej, zdaj bi najbrž moral plačati razliko, vendar je ne bi seveda:) Kakšne so moje možnosti? Mogoče mi bodo kmalu kaj poslali, vendar bi rad vedel, kako ravnati v moje dobro.
Moti me, ker ne morem niti preveriti vrednosti indeksa in dejansko lahko napišejo karkoli...vse faktorje za izračun sem preveril in so me hoteli naplahtati za več kot 1000 eur, zato mi zdaj "nagajajo" z novim indeksom.

Upam, da sem napisal dovolj, sicer bom pa še, če bo treba.

Najlepša hvala za odgovor!

lp
Nazaj na vrh
El_juero
PrispevekObjavljeno: Sob 31 Mar, 2012 22:28  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 22:30

Nekkoliko neažurno pa vendarle.
Kot je bilo že povedano, upravni organ ne more delati kar po domače. S sklepom o popravku ne more popravljati volja organa, kar v konkretnem primeru se.
Tudi z eventualno obnovo postopka se te napake ne more "popravljati". Tudi nov postopek o isti stvari ne more teči. Edina varianta bi bila, da bi se druga stopnja s tem ukvarjala po nadzorstveni pravici in bi odločbo razveljavila.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Upravno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu