Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  Nepravdni postopek za določitev nujne poti/poseg v privatno
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
davin
PrispevekObjavljeno: Čet 14 Apr, 2005 12:38  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2005 12:35
Kraj: Ljubljana

Ker sosed uradno nima dovozne poti do svoje posesti (služnost ni vpisana v zem. knjigo ali podobno) je vložil nepravdni postopek za določitev nujne poti preko mojega zemljišča po katerem že nekaj časa vozi, kljub mojim opozorilom. Ima tudi druge možnosti za dovoz, katere bi bile manj obremenjujoče, vendar jih namenoma ne koristi. Sodišče je izdalo odredbo, da mu je vožnja dovoljena po mojem ozemlju do rešitve nepravdnega postopka. Zaradi tega svojega objekta ne morem zagraditi in ne uporabljati vrta, dela pa se tudi škoda na samem objektu itd.

Zanima me, kakšne so kazni za soseda, če se ugotovi, da je nupravičeno zahteval dovoz po mojem zemljišču (poseg v privatno lastnino verjetno ni kar tako dovoljen, sicer bi to vsak počel), ter ali obstaja pravna možnost, da zahtevam odškodnino za nastalo škodo na objektu in za dolgoletno uporabo mojega zemljišča?

justicia
PrispevekObjavljeno: Sre 27 Apr, 2005 19:39  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Mar 2005 21:36

Po mojem lahko zahtevate odškodnino samo v višini, za kolikor je zaradi ustanovitve služnosti zmanjšana vrednost vaše nepremičnine. To pa ugotovite s cenitvijo nepremičnine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu