Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Prosim za pomoč - rubljenje socialne pomoči
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
kata90
PrispevekObjavljeno: Čet 02 Dec, 2010 15:51  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Dec 2010 15:24

Pred letom dni sem izgubila službo,za poplačat sem imela kredit v vrednosti 5500Eu ter limit v vrednosti 2500.Moj edini prihodek je denarna socialna pomoč v vrednosti 229 Eu,od tega zneska so mi trgali obresti limita ter obresti kredita vse skupaj v vrednosti 100Eu.Ko je limit potekel so mi rekli da ga morem vrnit,vendar sem jim odgovorila da ne zmorem.sedaj mi tudi kredita nočejo več zamrznit.Več krat sem odšla na Novo KBM da se dogovorim,kako naprej. Ker so mi večkrat tudi zaplenili denarno socialno pomoč, nisem mogla dvigniti ničesar.Vprašala sem gospo na banki , kako to da mi lahko vzamejo celo socialno podporo, gospa je odgovorila "DA MI JO LAHKO",da je tak zakon.

Zanima me,če mi res lahko pobirajo na tak način denarno socialno pomoč.saj sem brala da ti bi morali pustit minimalno dohodke za preživetje,kar pa socialna podpora prav gotovo je .

Hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mark
PrispevekObjavljeno: Čet 02 Dec, 2010 16:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Mar 2006 6:41

S kakršnokoli izvršbo ti socialne ne smejo vzeti, lahko pa ti jo vzamejo po mili volji, če si na računu v minusu ali pa ti ukinejo limit. Tukaj pomaga samo to, da se oglasiš pri njih in jih prav milostno prosiš in če se te usmilijo ti nekaj izplačajo....
Nazaj na vrh
jurek73
PrispevekObjavljeno: Čet 02 Dec, 2010 16:47  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

Ali se lahko socialna izplača na roke, v gotovini?
Nazaj na vrh
kata90
PrispevekObjavljeno: Čet 02 Dec, 2010 18:06  Odgovori s citatom

Račun imam v minusu 2500Eu ,torej limit ,ki so mi ga ukinili.Torej,če pokrijem limit ,dobim socialno podporo,če prav razumem.A ni dobenega zakona,ki bi prepovedoval takšno početje bank?
Nazaj na vrh
muzo
PrispevekObjavljeno: Čet 02 Dec, 2010 18:19  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2008 13:02
Kraj: goriška

res je da če si v limitu ti lahko vse poberejo ne morejo ti pa pobrati za kredit
pojdi odpret nov račun na drugo banko ali pa na csd spremeni tako da denar dobi nakazan nekdo drug to se da (sorodnik)
ker vidim da je kar lep znesek in ga z socjalno potporo ne boš mogla poplačat ti svetujem seveda če izpolnjuješ pogoje da razmisliš o osebnem stečaju v tem primiru ti ostane dohodek v višini minimalne plače in ti banka ne sme trgat nič niti za kritje limita,vse terjatve uveljavlja preko stečajnega upravitelja.
za več inf: rajko.muzic@gmail.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mark
PrispevekObjavljeno: Čet 02 Dec, 2010 19:03  Odgovori s citatom

Muzo, mislim, da se motiš. Je šla moja sestra (vlagateljica) na CSD in dala račun od sina pa ni šlo, potem še od moža in tudi ni šlo. Morala je dati svojega in na svojega tudi dobila nakazano. Govorim za socialno pomoč, medtem ko za otroški dodatek ni imela problemov in ga dobiva njen sin.
Nazaj na vrh
muzo
PrispevekObjavljeno: Čet 02 Dec, 2010 21:15  Odgovori s citatom

preden kaj rečete se prej zakonsko prepričajte ali pa osebno preizkusitena csd
1. tu je zakon
39. člen

(komu se izplačuje)

Denarna socialna pomoč se dodeli kot ena denarna socialna pomoč za vso družino in se izplačuje vlagatelju ali njegovemu družinskemu članu, ki se upošteva pri ugotavljanju upravičenosti do denarne socialne pomoči, če izplačilo na transakcijski račun vlagatelja ni mogoče.
2. na drugi strani vloge za dsp je napisan odstavek komu se vse lahko izplačuje samo pametno razložite na csd .[/url]
Nazaj na vrh
mark
PrispevekObjavljeno: Čet 02 Dec, 2010 21:31  Odgovori s citatom

Oprosti Muzo!
Nisem te hotel karkoli učiti ali kaj podobnega. Napisal sem samo izkušnjo moje sestre, kateri že 2x ni šlo skozi na ta način.
Nazaj na vrh
muzo
PrispevekObjavljeno: Čet 02 Dec, 2010 21:35  Odgovori s citatom

v prvem primiru citiraj zakon o socijalni pomoči
ter tudi zakon o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev
40. člen

Denarni prejemki iz 5. člena tega zakona se izplačajo vlagatelju oziroma drugi osebi, ki je v vlogi navedena kot oseba, kateri se nakažejo javna sredstva po tem zakonu.
lp
Nazaj na vrh
kata90
PrispevekObjavljeno: Pet 03 Dec, 2010 10:16  Odgovori s citatom

osebni stečaj se mi ne zdi smiselen in ga niti ne morem narediti saj nimam 4000Eu,da pa bi spremenila naslov prejemanja pomoči,zato pa niti nisem vedela,v praksi bo namreč tako da ga ne moreš oz so po vsej verjetnosti veliki problemi da bi to realizirala. Lahko dobim kaj več informacij?
Nazaj na vrh
tedy
PrispevekObjavljeno: Sob 04 Dec, 2010 16:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Apr 2006 15:07

No naj bo! Potrebujete nekoga, ki ima TR in vas pooblasti na njegov TR. Dobite kartico TR na vaše ime, ki jo odneste na CSD, kjer jo skopirajo in vam na ta TR nakazujejo prejemke!.
Nazaj na vrh
muzo
PrispevekObjavljeno: Sob 04 Dec, 2010 19:43  Odgovori s citatom

ZAKAJ POTREBUJETE 4000 EUR ZA STEČAJ ČE IZPOLNJUJETE POGOJE KAR VIDIM DA JIH RAZEN ČE NIMATE VELIKEGA PREMOŽEJA VAM DRŽAVA KRIJE STROŠKE STEČAJA SAMO PRAVILNO MORATE VLOŽIT IN PRIPRAVIT VSE.
ZA VEČ INF rajko.muzic@gmail.com
Nazaj na vrh
kata90
PrispevekObjavljeno: Ned 05 Dec, 2010 14:07  Odgovori s citatom

Teddy , če bi me pooblastila druga oseba na njegov transakcijski račun bi potem na socialno morala nositi izpiske iz tega računa,tako da pomoje niti ne bi dobil socialno pomoč.Tudi rubeži bi se lahko v takšnem primeru obesili na ta račun ,itd. Se motim?
Muzo hvala se bom oglasila v kratkem za več informacij, ker še malo gre zadeva na sodišče.
Nazaj na vrh
monaliza
PrispevekObjavljeno: Ned 05 Dec, 2010 16:52  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Feb 2009 21:51

kata90 je napisal/a:
.........................če bi me pooblastila druga oseba na njegov transakcijski račun bi potem ...........

Vidim, da res ne razumete, ta oseba XY naj odpre nov račun in vi ste pooblaščena na tem računu in v čem je potem problem, če nosite izpiske na CSD? Itak bo samo ta priliv ali pač?

LP Very Happy
Nazaj na vrh
mojplet
PrispevekObjavljeno: Ned 05 Dec, 2010 18:44  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2010 10:31

Men je banka hotela naredit isto in mi tud naredila in sem jo ovadu pa mi je morala vrniti vsa socijalna nakazila za par mesecev nazaj, saj je to bil edini vir za preživetje. Z odvzemom so mi povzročili hudo škodo in lakoto in obresti ob neplačanju položnic .

Nihče ne more vzet denarja socijalne pomoči ki je osnova za preživetje ...Sploh če nimaš službe in živiš sam ali pa če si začasno ali trajno nezmožen dela. Tak da ne vem kaj se kle ta tvoja banka gre ... Jst bi zahteval denar nazaj ker sem ga tud sam in tud dobu...

Noben zakon ter člen in noben dolg ne more čez to da ti poberejo tud tiste 2/3 ... 2/3 mora ostat za osnovno preživetje, socijalna pa je še pod tem zneskom kar pomeni da mora ostat celoten znesek ki ga CDS nakaže ....

Sem pa dobil tud službo hvala bogu in nisem več odvisen od CDS-ja ...

Prijavite banko ...
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na: