Avtor Sporočilo
<  Avtorsko pravo  ~  objava fotografij na portalu
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
blaz4444
PrispevekObjavljeno: Čet 14 Okt, 2010 17:23  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Okt 2010 17:14

Spoštovani!

Pišem vam iz naslednjega razloga. S prijatelji smo ustanovili portal, na katerem objavljamo novice iz vsega sveta. Članke pišemo sami, torej ni copy paste varianta. Noben stavek ne prepišemo!!!!

Potem pa seveda k članku objavimo tudi fotografijo. Fotografijo ponavadi vzamemo z interneta, spodaj pa vedno napišemo vir!

Sedaj me zanima, a je to dovolj, ali pa s tem vseeno kršimo avtorske pravice? Bi morali imeti sklenjeno pogodbo z avtorjem ali pa je dovolj navedba vira?

Naj še povem, da s portalom ne služimo! Nimamo popolnoma nobenih oglaševalcev.

Ko pregledujem podobne portale pri nas in v tujini, opažam, da večina niti vira ne navaja.
Kakšna je sploh verjetnost, da nas zaradi tega doleti kazen? Oz kako sploh to poteka. Prijatelj mi je povedal, da če bi kaj bilo narobe, bi nas itak najprej obvestili, da naj sliko umaknemo. Kaj vi menite?

Najlepša hvala za odgovor!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Momo
PrispevekObjavljeno: Pet 01 Jul, 2011 19:46  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Apr 2008 9:38

blaz4444 je napisal/a:
Spoštovani!

Pišem vam iz naslednjega razloga. S prijatelji smo ustanovili portal, na katerem objavljamo novice iz vsega sveta. Članke pišemo sami, torej ni copy paste varianta. Noben stavek ne prepišemo!!!!

Potem pa seveda k članku objavimo tudi fotografijo. Fotografijo ponavadi vzamemo z interneta, spodaj pa vedno napišemo vir!

Sedaj me zanima, a je to dovolj, ali pa s tem vseeno kršimo avtorske pravice? Bi morali imeti sklenjeno pogodbo z avtorjem ali pa je dovolj navedba vira?

Naj še povem, da s portalom ne služimo! Nimamo popolnoma nobenih oglaševalcev.

Ko pregledujem podobne portale pri nas in v tujini, opažam, da večina niti vira ne navaja.
Kakšna je sploh verjetnost, da nas zaradi tega doleti kazen? Oz kako sploh to poteka. Prijatelj mi je povedal, da če bi kaj bilo narobe, bi nas itak najprej obvestili, da naj sliko umaknemo. Kaj vi menite?

Najlepša hvala za odgovor!

Če nekaj ukradete in Vas niso dobili, ali ste zato vseeno pošteni?

Avtorske pravice ima fotograf.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Avtorsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu