Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  SAMO PET DNI ČASA, DA PODAM UGOVOR!! THX!!
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
lax
PrispevekObjavljeno: Čet 23 Mar, 2006 16:57  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Maj 2005 17:05
Kraj: Ljubljana

Povzdravljeni,

zanima me, če se mi splača podati ugovor na izrečeno kazen(zvcp 32/7 C) in plačilni nalog(za nepravilno razvrščanje pred križiščem ZVCP 45/5 2.alineja).

Zdeva je sledeča.. danes sem se vozil iz smeri Prul po Roški cesti proti Kodeljevu.. policista sta opravljala meritev hitrosti na Roški cesti(pod Ljubljanskim gradom) in merila hitrost vozil, ki so prihajala iz smeri Poljane-Prule..
Kronologija dogodkov:
vozim se po Roški cesti(smer Prule-Kodeljevo).. pred semaforizeranem križiščem Roška/Streliška se razvrstim iz levega pasu na desni pas, ki pelje proti Poljanski cesti.. zavijem desno na Poljansko cesto(smer Kodeljevo).. na drugem semaforju zavijem levo na Glonarjevo ulico(smer Povšetova), kjer čez cca 50m zavijem desno na parkirišče stanovanjskega objekta na Glonarjevi ulici.. ko vozilo parkiram se za menoj prikaže osebno policijsko vozilo z prižganimi signalnimi lučmi.. nakar policist pristopi do mojega vozila in zahteva osebne dokumente in dokumente vozila, jih pregleda in me seznani, da sem na Roški cesti prekoračil hitrost za 16km/h(domnevni dokaz naj bi bil zapisan na lasarskem merilniku za hitrost, ki mi ga pokaže) in da se v križišču nisem pravočasno razvrstil na pas za naravnost.. seveda mu jaz to zanikam..

Zdaj me pa zanima, če se mi splača napisati ugovor na vse skupaj!!

Mi lahko prosim kdo kaj svetuje glede mojega primera!?

Hvala in prijeten dan še naprej!

Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
justicia
PrispevekObjavljeno: Čet 23 Mar, 2006 17:45  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Mar 2005 21:36

V kolikor nimate nobenega dokaza, s katerim bi lahko ovrgli trditve policistov, potem nima smisla vlagati zahteve za vasrtvo zakonitosti, saj boste imeli s tem le stroške ( plačilo sodne takse, potem v postopku pa vam bo sodišče določilo povprečnino - če vas ne vabi na sodišče in odloči po stanju v samem spisu, je povprečnina cca 10.000,00 SIT).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lax
PrispevekObjavljeno: Čet 23 Mar, 2006 18:27  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Maj 2005 17:05
Kraj: Ljubljana

Vbistvu me bolj zanima ali lahko njegove trditve izpodbijam z dejstvom, da mi je očital prekršek na XY kraju!?
Namreč prekršek naj bi bil storjen na Roški cesti, "ustavljen" sem pa bil na Glonarjevi ulici, ki je oddaljena cca 4-5min od kraja kjer naj bi bil prekršek storjen.

Namreč že kar nekaj let nazaj sem bil na podoben način ustavljen. Takrat sem jim dva plačilna naloga kar priporočeno poslal nazaj skupaj z ugovorom, in še zdaj nisem dobil ničesar nazaj.

Ali naj zadevo ponovim ali se naj sprijaznim z izrečeno kaznijo?

Dejstvo je tudi, da obstaja utemeljeni sum, da sta si policista vse skupaj izmislila, saj je možno da je rezultat na lasarskem merilniku od kakega drugega voznika, ki je vozil iz smeri Poljanska c. proti Prulam.

kaj mislite?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu