Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  motenje posesti
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
sasomeh
PrispevekObjavljeno: Ned 26 Feb, 2006 21:37  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Feb 2006 19:49

Pozdravljeni!

Maja 2005 sem kupila vrstno hišo z nekaj zemljišča. Septembra '05 sem po mapni kopiji ugotovila, da kvadratura parcele ne ustreza kvadraturi v kupoprodajni pogodbi, zemljoknjižnem izpisu ali posestnem listu. Potem so mi "dobri" sosedje - natančneje žlahtnik soseda z leve - povedali, da je sosed na moji levi sam odžagal in prestavil mojo ograjo na dvorišču oz. zmanjšal mojo parcelo in si prilastil del moje parcele še preden sem se jaz priselila. Koga moram tožiti: soseda ali bivšega lastnika, ali oba? Ali moram tožiti soseda za motenje posesti in protipravni oz. samovoljni poseg na tuje zemljišče? Ali moram tožiti bivšega lastnika zaradi zmanjšane kvadrature oz. dajanja neresničnih podatkov? Ali lahko zahtevam odškodnino, koliko in od koga?

Za vse odgovore se najlepše zahvaljujem!

Nazadnje urejal/a sasomeh Sre 01 Mar, 2006 21:32; skupaj popravljeno 2 krat

justicia
PrispevekObjavljeno: Pon 27 Feb, 2006 10:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Mar 2005 21:36

Za vložitev tožbe zaradi motenja posesti ste že prepozni, saj morate tožbo vložiti v 30 dneh, od kar ste izvedeli za motenje. Nedvomno ste izvedlei za to v mesecu septembru 2005. Zato je zahtevek iz tega naslova že zastaral. Lahko pa vložite lastninsko tožbo ( na vrnitev vaše lastnine, torej dela nepremičnine, ki je vaša last in si jo sedaj lasti vaš sosed). Vendar vam svetujem, da se za vložitev tožbe obrnete na odvetnika, ki vam bo pri tem pomagal in vas zastopal v postopku pred sodiščem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu