Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  Najemna pogodba ki ni bila podaljšana
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
jak
PrispevekObjavljeno: Sob 28 Jan, 2006 15:21  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Jan 2006 21:51

Garsonjero katere lastnik sem,sem oddal v najem za eno leto z možnostjo podaljšanja pisne pogodbe.Po preteku enega leta nisem pogodbe pisno podaljšal,samo ustno.V naslednjih 13 mesecih so mi plačevali redno najemnino,komunalnih in drugih pripadajočih stroškov niso poravnavali.Dobil sem izvršbo iz sodišča in stroške takoj poravnal.Najemnik je še sedaj v stanovanju.Bojim se jih vreči ven,ker obljubljajo da bodo plačali.Ali imam kakšno pravno možnost izterjati dolg,glede na to,da sem stanovanje oddajal tako rekoč na črno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eureka
PrispevekObjavljeno: Čet 16 Feb, 2006 11:03  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 10:39

Prvo, kot prvo ste narobe naredil, ker niste stroške napisali najemnikom. To nemudoma povejte distributerjem in naj spremenijo dolžnika, če pa se ne strinjajo za nazaj pa to uredite sedaj in nemudoma.

Prav tako uredite z aneksom k pogodbi podaljšanje, ki naj seže od naslednjega dne dalje, ko je potekla prvotna pogodba. Obvezno to overite pri notarju. Stroške overovitve naj plača najemnik, glede na to, da je sam kršil dogovor. Neplačevanje najemnin ali stroškov se mora opozarjati najemnika s pisnim opominom.

Seveda je vaša stvar, če jim boste podaljšali ali ne, vendar pa niste dolžni trpeti in plačevati njihovih stroškov. Premislite in uredite čim prej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu