Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  noce locitve vendar ne zivi z menoj
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
munevera
PrispevekObjavljeno: Pon 23 Jan, 2006 16:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Dec 2005 12:05

lep pozdrav!

porocena sem z drzavljanom bosne in hercegovine,sama pa sem tudi drzavljanka bih.v slveniji sem ze dobrih deset let.imam stalno bivanje .z partnerjem sva porocena v bih.imava pa dva otroka ki sta se soloobvezna.z partnerjem ne ziviva vec skupaj,za otroke ne placuje prezivnine-nic ne skrbi za njih.ce jaz prosim za locitev ali bom jaz morala placati stroske locitve?
ali lahko vlogo dam tukaj v sloveniji ceprav sva se porocila v bih.on dela v sloveniji na delovni vizum ,ki ga je dobil na osnovi zdruzive druzine.ali mu lahko jaz to prekinem???
avtomobil sem registrirala na svoje ime in oce je ta avtomobil placal.ali lahko zahtevam avtomobil nazaj.kaksne so moje pravice???
kako izterjati od njega prezivnino za otroka?kam naj se obrnem?
otroka sta rojena v sloveniji vendar se nimata stalnega bivanja?
prosim kaj storiti?pomagajte mi narediti prvi korak!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
justicia
PrispevekObjavljeno: Tor 24 Jan, 2006 8:09  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Mar 2005 21:36

V kolikor se želite razvezati, boste morali vložiti tožbo na razvezo zakonske zveze pri pristojnem okrožnem sodišču (torej pri okrožnem sodišču, v kraju kjer živite v Sloveniji), saj je za zakonske spore pristojno tako sodišče, na območju katerega sta imela zakonca zadnje skupno prebivališče kot tudi območje kjer imate vi sedaj kot tožeča stranka svoje prebivališče.

Avtomobil je vaše posebno premoženje, saj je bilo darilo vašega očeta, tako da nadnjim vaš mož nima pravice.

Preživnino boste zahtevali v tožbi na razvezo, saj bo on njej, četudi je ne bi zahtevali, sodišče odločalo po uradni dolžnosti. Možu bo nato s sodbo naloženo plačevanje preživnine, ki pa se bo, v kolikor je ne bo plačeval, lahko izterjala v postopku izvšbe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu