Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  Preživnina
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Lea
PrispevekObjavljeno: Sre 04 Jan, 2006 11:23  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Maj 2005 19:30

Toliko je že napisanega o tem pa vendar ne najdem pravega odgovora zase.Vidim,da nekateri kljub dobrim plačam zahtevajo precejšnje preživnine,jaz pa vedno samo prosjačim bivšega,da poleg preživnine hčeri kupi vsaj še kakšno malenkost.Počasi imam tega dovolj in bi želela uradno višjo preživnino za hči.Sama sem brezposelna in trenutno sem prejela zopet nižji znesek 33.000 sit,za hči imam dobrih 15.000 sit otroškega dodatka in 30.000 sit preživnine.Hči je stara 16 let,obiskuje gimnazijo,se ukvarja s športom in veliko potuje kar je še dodaten strošek.Pred dnevi sem bivšega prosila naj ji kupi čevlje za zimo in namesto tega ji je kupil MP3,čevlje,ki jih nujno potrebuje pa naj jaz kupim s preživnino.Precej imam stroškov s stanovanjem,bivši je dal svojo polovico stanovanja hčeri za stroške se ne meni,pravi,da je to moja skrb,je pa proti,da bi prodala stanovanje in šla v manjšega,kot,da hočem hčeri uzeti kar ji je zapustil.Zanima me,kolikšno preživnino bi lahko zahtevala glede na njegovo plačo,približno 120.000 sit neto plus dnevnice kar je vse skupaj okrog 350.000 do 400.000 sit,dela namreč kot šofer.Vem,da dnevnice niso plača,vem tudi,da jim prikažejo toliko dnevnic da je manj davka na plačo,vem,da nikoli ne porabi toliko zase,z njim sem živela 17 let.
Zanima me še glede njegovih dolgov,živi pri drugi ženski prijavljen pa je pri svoji materi,ker mu namreč prijateljica ravno zaradi dolgov ne dovoli,da se prijavi pri njej.Tudi kadar je hči pri njemu so vedno pri njegovi "prijateljici".Zanima me kdo je dolžan v primeru,da se mu karkoli zgodi plačevati njegove kredite.Teh ni ravno malo.
Lep pozdrav....Lea
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ema
PrispevekObjavljeno: Sre 04 Jan, 2006 18:35  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 20:52

V kolikor menite, da so se potrebe vaše hčere od takrat ko je bila preživnina zanjo določena spremenile, lahko vložite tožbo na zvišanje preživnine. Kot osnova za višino preživnine, torej tistega, kar mora plačevati oče vaša hčere, naj vam bo seštevek njenih potreb oz. stroškov zanjo kot so: obutev, obleka, hrana, športne aktivnosti, izvenšolske aktivnosti, šolanje, prevozni stroški, zabava, kot tudi obratovalni stroški (elektrika, voda, telefon - polovico, ker sta dve ter ostali stroški stanovanja).

Tožbo morate vložiti pri pristojnem okrožnem sodišču, za pomoč pa se najprej obrnite na center za socialno delo.

Glede dolgov hčerkinega očeta pa je tako, da v primeru njegove smrti nosijo dolgove njegovi dediči do višine svojega dednega deleža. Hčerka pa se lahko dediščini tudi odpove, v tem primeru ne bo nosila nobenih dolgov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu