Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  reklamacije oken v novem stanovanju
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Roki
PrispevekObjavljeno: Sob 26 Feb, 2005 19:23  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Feb 2005 19:22

Kupil sem novo stanovanje, v katerem sem opazil, da so stekla v oknih poškodovana. Nemudoma sem reklamiral pri prodajalcu, ki je istočasno tudi investitor,ta je prišel pogledat in ugotovil, da je potrebno okna zamenjat. Sedaj je od tega minilo že nekaj mesecev, vendar do zamenjave oken še ni prišlo, ker ni baje jasno, kdo naj bi jih plača. Ali obstajajo kakšna določila, kako je s plačilom za reklamacije?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mirijamp
PrispevekObjavljeno: Ned 27 Feb, 2005 10:54  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Feb 2005 10:33

Kritje stroškov za zamenjavo stekel ni vaša stvar, temveč stvar razmerji med investitorjem, izvajalcem in morebitnimi podizvajalci. Iz tega razloga ima tudi naročnik ( torej investitor) gradnje skladu z 66. točko Posebnih gradbenih uzanc pravico zadržati sorazmerni del cene za odpravo pomanjkljivosti, ugotovljenih ob sprejemu in izročitvi del, ki ga uporabi za odpravo pomanjkljivosti na izvedenih delih, če jih izvajalec na pismeni poziv naročnika v primernem roku ne odpravi. Ker je to ustaljena praksa pri graditvi objektov, je dvomno tudi vaš investitor zadržal del cene za odpravo napak. Tako, da denar ne sme biti vprašanje. Opomnite svojega investitorja na zgoraj citirane uzance.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu