Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  Ponovna tožba?
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
mirjam
PrispevekObjavljeno: Sob 03 Dec, 2005 14:11  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Dec 2005 13:22

Prosim, če mi pomagate. Pred 6 leti sva se z možem ločila - poročena sva bila dobro leto in imava sina sedaj starega skoraj 8 let. Ločitev je potekala sporazumno, prav tako določitev zneska preživnine, na zažetku sem se strinjala da plačuje 35.000,00 sit preživnine, ki je nikdar nisem videla jaz ampak jo je on direkto nosil gospe, ki je varovala najinega otroka, ko pa sem dobila vrtec, sva se ponovno sporazumno dogovorila za zmanjšan znesek preživnine in sicer 25.000,00 sit, ki pa jih je plačeval meni. Vse lepo in prav, vendar se mu je med tem časom rodila hči in z njegovo partenerico sta šla prav tako narazen po dobrem letu, dveh. Sedaj plačuje preživnino za oba otroka, Vendar se pri plačevanju preživnine za mojega sina ne ozira na zakonsko predvideno in dogovorjeno preživnino, ki je do sedaj narasle že na 28,500,00 sit in mi pač plačuje poljubne zneske- 20.000,00 ali 25.000,00. Odvisno od meseca. Ko ga opomnim na to se je odgovor vedno enak 'PA ME TOŽI'. Prosim svetujte mi ali je to edina rešitev -TOŽBA.
Stvar je v tem da sem bila pred dobrimi 3 leti na sodišču, ker sem bivšega moža na CSD- ju prijavila, je namreč vskič totalka pijan pripeljal otroka domov, nakar ga neko nedeljo sploh ni pripeljal ko sem s policisti odšla na njegov dom po otroka nam je vsem zabrusil naj se poberemo in da me bo drugi dan čakala tožba za skrbništvo. Skrbništvo si je zaželela njegova mama, ki je ob dogovorjenih vikendih skrbela za mojega sina. Skoraj bi ji uspelo, ker je njihova družinska prijateljica, ki dela CSD podala uradno mnenje da sem neprimerna mati brez obrazložitve.
Otroka sem kljub vsemu dobila jaz in sem njegova zakonita skrbnica, vendar ne zaradi odloka sodišča ampak ker se je moj bivši odločil da ne bo več dajal denarja za tako stvar.
Takrat sem bila zelo prizadeta in tega ne bi rada doživela še enkrat. Je pa res da je moj bivši alkoholik in je zaradi pitja izgubil službo v družinskem podjetju.
Za njega pa sem jaz neprimerna mati že zaradi tega ker imam partnerja sedaj že 5 let in ima moj sin bratca.Ali naprimer ker otroku ne kupujem oblačil priznanih blagovnih znamk. Res je da se v denarju ne kopam in tudi nisem razvajen otročaj tako kot on!
Lahko bi sicer več delala in bolj skrbela za svojo kariero, vendar sem se odločila, da otrokom ponudim veliko ljubezni in ju naučim ceniti stvari in ljudi.
Svojega sina imam zelo rada zato bi mu rada nudila prijetno in čim manj stresno otroštvo. Vendar ker mora po odloku sodišča vsak drugi vikend k svojemu očetu oz. njegovi mami, je to zelo težka naloga.
Bivšega moža sinu niti ne omenjam, ker otroku ne želim lagati in mu olepšavati stvari glede njegovega očeta, ker je sin že sedaj zelo razočaran nad njim.
Res ne vem kaj naj naredim ali naj se spustim v boj ali naj mirno počakam da bo si dovolj star da se bo sam lahko odločil ali bo šel k očetu ali ne, skrbi me da bo do takrat že prepozno!!!
Prosim za pomoč.

podjetje1
PrispevekObjavljeno: Ned 04 Dec, 2005 12:27  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Dec 2005 10:41
Kraj: Ljubljana

Spoštovani!

Druge rešitve razen izvršbe na plačilo preživnine vam ne preostane. Ne vemo koliko dokazil imata z bivšim možem o vračilu, svetujemo pa vam, da v kolikor vam plačuje na roko, našišeta potrdilo o plačilu, ki ga oba podpišeta. Za eventualno zvišanje preživnine pa bi morali vložiti tožbo.

Glede vaših odločitev in kupovanja blagovnih znamk otroku vam povemo, da po našem mnenju in v skladu z napisanim opravljate vse svoje dolžnosti kot primerna mati. Zakonodaja od vas ne zahteva nadstandardnega življenja za vaše otroke, prav tako vam zaradi njih ni potrebno delati kariere oz. šole. Če bi bilo tako, bi lahko vzeli otroke 70 % staršem.

Dejstvo je da sodno preganjanje človeka psihično obremenjuje. Sodni postopki različno vplivajo na ljudi. Nekateri to lažje prenašajo, drugi težje. Oceniti morate ali ste sposobni pravdanja, ki lahko traja več let ali boste raje uživali mirno življenje in pogoltnili razliko v plačilu preživnine. Odločitev je težka in na žalost na vaših ramah.

Želimo vam veliko sreče...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirjam
PrispevekObjavljeno: Pon 05 Dec, 2005 14:34  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Dec 2005 13:22

Hvala za odgovor!
lp,
Mirjam

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo