Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  dve vprašanji...
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
jurcek
PrispevekObjavljeno: Ned 27 Nov, 2005 20:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 20:41
Kraj: maribor

Letos sem podedoval hišo, ki jo je oče lani kupil na sodni dražbi.

Najprej me zanima, kako je v primeru prodaje hiše, saj še ni v družinski lasti 3 leta. koliko davka moram plačati od zneska prodaje?

zanima pa me še nekaj...
prejšnji teden sem dobil prvo položnico od vodovoda, ki pa je bila na prejšnega lastnika..torej še na lastnika od katerega je oče zadevo kupil preko sodne dražbe.
takoj sem šel na vodovod, kjer sem hotel menjati naslov naročnika. Tam so mi povedali, da tega ne morejo narediti, ker je 56.000sit dolga. Položnice niso bile plačane že od !!!!! 1.1.2003!!!!!!!!
Zdaj so mi naprtili celotnih 56.000sit za plačat. Znanec pa mi je rekel, da moram plačati samo stroške, ki bi jih moral oče, ostalo pa da naj oni sami terjajo od prejšnega lastnika. Je to res? So me res "napizdli"?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ema
PrispevekObjavljeno: Pon 28 Nov, 2005 22:13  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 20:52

Glede obdavčitve nepremičnine: Od pozitivne razlike med vrednostjo nepremičnine ob prodaji ter vrednostjo ob pridobitvi je treba izračunati in plačati 25 % akontacije dohodnine, oboje pa vključiti v končno napoved dohodnine.

Mislim pa, da ob tem še vedno plačate 2% davka od prometa z nepremičninami.

Glede vodovoda: če boste hoteli imeti vodo, boste morali poravnati dolg. Težko pa si predstavljam, da boste omenieni dolg lahko izterjali od prejšnjega lastnika, saj se za nepremičnine, kupljene na dražbi, ne morejo uveljavljati zahtevki iz naslova napak.
Nazaj na vrh
jurcek
PrispevekObjavljeno: Pon 28 Nov, 2005 22:41  Odgovori s citatom

Glede tistih 2% davka od prometa z nepremičninami sem seznanjen.

Torej npr. da je bila hiša kupljena za 13.000.000sit, jaz pa jo obnovim in prodam za 20.000.000sit potem od 7.000.000sit kolikor je razlike plačam 25% davka?
Nazaj na vrh
jurcek
PrispevekObjavljeno: Pon 28 Nov, 2005 22:52  Odgovori s citatom

glede vodovoda...rečeno mi je bilo, da naj sam izterjam od njega. Po drugi strani pa mi je bilo rečeno, da naj grem na vodovod in naj oni izterjajo od njega stari dolg, saj takrat še oče ni bil lastnik, niti jaz. Oni pa so čakali da pride novi lastnik, ker so vedeli, da prejšnji lastnik nima denarja za poravnavo stroškov ki so nastali.
Nazaj na vrh
marjanca
PrispevekObjavljeno: Tor 17 Jan, 2006 18:28  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Jul 2005 19:35

Če v nepremičnino vlagate in s tem povečate njeno vrednost lahko to uveljavljate pri zmanjšanju kapitalskega dobička. Vendar morate imeti za vsa vlaganja pisna dokazila (računi).
Nazaj na vrh
Binko1
PrispevekObjavljeno: Sre 18 Jan, 2006 12:20  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2006 22:46

Kar se tiče lastnih vlaganj: če nimate računov, lahko vlaganja, ki ste jih opravili z lastnim delom, izkažete s cenitvijo, saj ni nujno, da vam je nepremičnino obnavljalo podjetje - torej cenitev v tem primeru
Kar se tiče vodovoda: če se nepremičnina kupuje na sodni dražbi, je prosta vseh bremen, verjetno se v to všteje tudi vodovod
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu