Avtor Sporočilo
<  Davčno pravo  ~  Povrnitev stroškov zaradi nepravočasno ustavljene izterjave
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
m007
PrispevekObjavljeno: Sob 30 Jan, 2021 2:46  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2007 3:00

Leta 2018 je FURS zaradi neplačanih prispevkov s.p. preko ZPIZ sprožil mednarodno izterjavo (po uredbah ES 883/2004 in 987/2009) na moj bančni račun, odprt v drugi državi EU. O njej me niti FURS, niti ZPIZ ni obvestil (za domače izterjave dobiš sklep).

Dolg je med tem bil poravnan, in sicer že pred enim letom.

FURS očitno mednarodne izterjave ni ustavil. O njej sem izvedel šele letos, ko me je tuj organ za pokojninsko zavarovanje o tem obvestil in mi dal 14 dni časa, da se izjasnim oziroma pošljem potrdilo, da je dolg poravnan, sicer bo sprožil izvršbo preko njihovega davčnega organa.

Na moje opozorilo je potem FURS ustavil postopek in obvestil ZPIZ, da naj ustavi mednarodno izterjavo. Preden ta informacija uradno pride do tujega organa, lahko traja več tednov.

Zato sem sam poslal uradno prevedena potrdila oziroma dokumente o ustavitvi postopka s strani FURS, ker je dolg poravnan. Ti uradni prevodi so me stali preko 80 EUR.

Zanima me, ali lahko zahtevam povračilo teh stroškov od FURSa, saj več kot eno leto po plačilu dolga ni ustavil mednarodne izterjave - ustavitve še ni niti sprožil, ampak je to naredil šele sedaj na mojo zahtevo.

Ali ni tako, da mora po uradni dolžnosti ustaviti izterjavo, če je davek plačan?

Hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Davčno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu