Avtor Sporočilo
<  Dedno pravo  ~  notarska razdelitev premoženja
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
apucihar
PrispevekObjavljeno: Čet 14 Jan, 2021 14:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Avg 2013 15:25

Večkrat berem: Če ste notarsko opredelili premoženje. Kaj to pomeni. Na moje preteklo vprašanje ni nihče odgovoril, kar mi je zelo žal, ker pomoč potrebujem. Prosim vsaj za odgovor: Ali lahko z možem pri notarju opredeliva, kaj je moje premoženje in kaj njegovo, na ta način, da se v moje premoženje všteje tudi dediščina mojih staršev, dobljena sicer v zakonu z mojim možem. Ta sredstva so predstavljala polovico kupnine za stanovanje.
In še: Ali se v tem primeru nujni delež po možu uveljavlja zgolj iz njegovega deleža ali tudi iz mojega, čeprav je mož napisal oporoko, da vse zapušča meni. Vse premoženje pa je blo pridobljeno v skupnem zakonu, le moja dediščina po starših je v njjem. Upam, da sem ila dovolj jasna.
Zahvaljuje se za pravi odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 16 Jan, 2021 3:21  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

V zapuščino po možu spada njegov delež na skupnem premoženju. To lahko rešita s sklenitvijo ustrezne pogodbe, kjer lahko uredita vsa medsebojna vprašanja, kar se tega tiče. Pogodba mora ustrezati določenim formalnostim, sicer nima nobene veljave.

Oporoka ne more izključiti nujnih deležev - prav to je njihov namen. V zapuščino pa ne bo spadal vaš delež na skupnem premoženju, ne vaše posebno premoženje. Spadalo pa bo vse posebno premoženje vašega moža. Z oporoko lahko mož lahko prepusti 1/2 tega, kar ima ob smrti komurkoli, druga polovica gre nujnim dedičem - to ste tudi vi, če ste poročena z njim v trenutku njegove smrti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Dedno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu