Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  Stara služnost, nove parcele
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
graditelj
PrispevekObjavljeno: Sre 28 Okt, 2020 1:47  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Nov 2017 13:14

Francka je lastnica sosednjih parcel, naj bosta A in B. Dostop do njiju poteka po dovozni cesti, ki 200 m stran od B prečka tudi parcelo C. Francka je solastnica (1/Cool parcele C.

Vaščani se lotijo urejati služnostne zadeve, leta 2015 pripravijo pogodbo o služnosti, v njej cel kup služnosti za celo vas. Med drugim na parceli C ustanovijo služnost v korist vseh parcel, ki so v lasti vseh 8 solastnikov parcele C, vendar teh služnosti ne morejo vpisati v ZK - služnosti ne moreš imeti na svoji parceli. Pogodba (v notarskem zapisu) je overjena, ostale služnosti vpisane. Vpis v ZK lahko za katerokoli stranko pogodbe predlaga katerakoli stranka pogodbe.

Francka leta 2017 proda parcelo A, vendar ostane lastnica 1/8 C. Nova lastnica A zato rabi služnost na C. Francka predlaga vpis v ZK (na podlagi pogodbe iz l. 2015) in služnost se vpiše.

Leta 2018 Francka proda parcelo B. Novi lastnik izvede parcelacijo, nastaneta parceli BA in BB. Nato ugotovi, da nima služnosti za dostop prek C.

Ali se na podlagi obstoječe pogodbe in ZK dovolila lahko vpiše služnost na C v korist BA in BB?

Ko sem ravno pri besedi - kolega mi je omenil, da se v zadnjem času ni več mogoče registrirati na pravniki.info zaradi težav s captcho. Prosim, preverite. Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slovenec1985
PrispevekObjavljeno: Pon 18 Jan, 2021 12:49  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Feb 2013 9:49

graditelj je napisal/a:
Ko sem ravno pri besedi - kolega mi je omenil, da se v zadnjem času ni več mogoče registrirati na pravniki.info zaradi težav s captcho. Prosim, preverite. Hvala.

Da, res je nekaj narobe. Administratorji, dajte preverit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu