Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Pomoč- vožnja pod vplivom prepovedanih drog.
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
tim habjanič
PrispevekObjavljeno: Pon 07 Sep, 2020 10:41  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Feb 2017 12:29

Pozdravljeni
Od sodišča sem dobil pošto za odvzem vozniške, 1200€ kazni ter stranska sankcija 18 kazenskih pik. V obrazložitvi piše da so mi pri zaustavitvi dali alkotest ki je pokazal 0 alk. v izdihanem zraku, in zaradi steklenih pordečelih oči z malimi zenicami, so se odločili za test za droge, na katerem sem bil canabis +.

Papir ki mi ga je dal policaj na mestu, 'Opažanje policaja'.
Piše da sem napihal 0,05 alk.
Izgled oči : - normalne, pordele, vodene, motne. (on je obkrožo vodene)
Velikost zeni: - normalne, oske, široke (on je obkrožo normalne, 2L/2D)

V enem od odctavkov obrazložitve je navedeno ime in priimek ene druge osebe, ki so jo zgleda da tudi dobili na canabis +.

Imam 2 vprašanj : - ali je to res napaka v postopku. ( ali bom klu ugovoru moral plačat globo ter prejel kazenske pike)
Ali je ta oseba upravičena do tožbe zaradi varstva osebnih podatkov.
Hvala za pomoč
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pon 07 Sep, 2020 17:03  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Glede na to, da je odvzem zaradi uporabe prepovedanih drog in ne zaradi alkohola, je nerelevanto, kaj je v zapisnik povzeto glede izida alkotesta. Zaradi tega postopek ne bo "padel". Glede testa pa - da vas napotijo na testiranje, mora policist zaznati karkoli nenormalnega v vašem izgledu. Da bi izpodbijali izid testa na druge zato, ker je policist obkrožil vodene oči namesto pordele, je formalno sicer mogoče; si pa težko predstavljam, da bi s tem uspeli. Prekrškovni postopek je glede izločanja dokazov dosti manj strikten kot kazenski postopek in težko si predstavljam sondika, ki bi samo zaradi tega kar ste napisali, izločil pozitiven test na kanabis.

Bolj smiselno bi bilo predlagati odlog izvršitve sankcije prenehanja vozniškega dovoljenja; za to morate pridobiti izvid pooblaščenega zdravnika medicine prometa. Če ta poda mnenje, da ste sposobni biti voznik (običajno je to vezano na določene obveznosti zdravljenja in podobno), potem boste vozniško ohranili. Denarna kazen pa vam ne uide.

Sodni postopki v okviru zakona so vedno izločeni iz obveznosti varovanja osebnih podatkov. Tako da če je v dokaznem postopku ugotovljeno, da je bil XY zadet, potem seveda ne gre za kršitev varstva osebnih podatkov, če je to navedeno v sodni odločbi. Obratno - bila bi kršitev določb prekrškovnega postopka, če bi bilo tu ugotovljeno, pa ne bi bilo navedeno v sklepu.
Nazaj na vrh
tim habjanič
PrispevekObjavljeno: Pon 07 Sep, 2020 17:23  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Feb 2017 12:29

Hvala za informacije, ta zdravniški pregled sem že opravil ter poslal prošnji za začasno vrnitev ter odlog za odvzem. Samo v Mariboru imamo, da moraš 5 ali več x na pregled (da dobiš čez mesec in pol potrdilo) (cena cca 20€/ na pregled) , povsot po Sloveniji pa imajo enkratne preglede, ki sicer stanejo od 150 do 300€, ampak dobiš po 5 urah potrdilo, da si sposoben za vožnjo ( vsi delajo po koncesiji). Mogoče bo komu ta inf. koristla.
Hvala
Lp
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na: