Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  Povrnitev stroškov nasprotni strani
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
mark
PrispevekObjavljeno: Sre 17 Jun, 2020 20:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Mar 2006 6:41

Pozdravljeni,

Najemodajalec je na sodišče na podlagi 103. člena vložil tožbo za izpraznitev stanovanja. Najemnik bo poravnal vse obveznosti še pred prvim narokom.

Ker je najemnik (dolžnik) vložil prošnjo za BPP me zanima, če je res dolžan najemodajalcu poravnati stroške vložitve tožbe, odvetnika, ...

Prav tako me zanima, če je najemodajalec ravnal v skladu z Zakonom o izvršbi in zavarovanju. Vodovod in ogrevanje sta namreč podala predlog za izvršbo in jo po nekaj letih umaknila. Dolgs je potem najemodajalec odkupil kot subsidiarno odgovornost in to potem terjal od najemnika. Dolgovi so bili stari že vsaj 4 leta.

Najlepša hvala za kakršenkoli namig ali pa odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 18 Jun, 2020 12:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

mark je napisal/a:
Pozdravljeni,

Najemodajalec je na sodišče na podlagi 103. člena vložil tožbo za izpraznitev stanovanja. Najemnik bo poravnal vse obveznosti še pred prvim narokom.

Ker je najemnik (dolžnik) vložil prošnjo za BPP me zanima, če je res dolžan najemodajalcu poravnati stroške vložitve tožbe, odvetnika, ...

Seveda. Zakaj bi najemodajalec nosil stroške, ki ste jih z neplačilom povzročili vi? Vsak upnik ima pravico od dneva zapadlosti posamezne terjatve dalje začet postopek za njihovo uveljavitev; posledica zapadlosti je, da mora dolžnik plačati vse stroške, ki jih je povzročil s tem, ko terjatve ni plačal v roku.

mark je napisal/a:
Prav tako me zanima, če je najemodajalec ravnal v skladu z Zakonom o izvršbi in zavarovanju. Vodovod in ogrevanje sta namreč podala predlog za izvršbo in jo po nekaj letih umaknila. Dolgs je potem najemodajalec odkupil kot subsidiarno odgovornost in to potem terjal od najemnika. Dolgovi so bili stari že vsaj 4 leta.

Najlepša hvala za kakršenkoli namig ali pa odgovor.

ZIZ nima nobene povezave s tem, kar opisujete. Podlaga za odkup terjatve je Obligacijski zakonik. Če terjatve niso zastarale, jih lahko najemodajalec uveljavlja. Zastaranje ne teče, dokler teče izvršilni postopek. Namreč najemodajalec odgovarja izvajalcem komunalnih storitev za stroške, ki ste jih povzročili vi. Namesto vas je te stroške plačal on, in jih seveda lahko uveljavlja od vas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu