Avtor Sporočilo
<  Zdravstveno pravo  ~  Ali lahko bolan zdravnik zdravi
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
pravicnost
PrispevekObjavljeno: Tor 18 Feb, 2020 23:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Avg 2016 14:18

Pozdrav ...

imam vprašanje, vrjetno ki ga še ni na forumu ali pač:

Stvar je sledeča:

K moji mami je prišla njena osebna zdravnica na dom, z masko na ustih.

Masko si je dala na usta že pred vstopom v stavbo, celi ulici na očeh.

Ali bolan zdravnik lahko dela s pacijenti, sploh ko gre za gripo in lahko okuži ostale pacijente.?

Kar se tiče maske pa je tako, zdaj cela okolica ki je zdravnico videla z masko misli da je mama nevarno kužna. S tem pa je povzročila nepopravljivo škodo pred javostjo da javnost zdaj misli da je nevarna za zdravje okolici. Masko bi si zdravnica lahko dala v stavbi skrito pred javnostjo. jaz mislim da je to bilo namerno škodenje in blatenje. razmišljam o tožbi.

hvala za odgovor...

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dell1
PrispevekObjavljeno: Sre 19 Feb, 2020 12:55  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 12:23

Kaj pa, če je zdravnico bilo strah, da se ona ne bi okužila? Dokler bolnika ne pregleda ne ve vzroka bolezni. Preventiva pa je vedno boljša kot kurativa.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sre 19 Feb, 2020 17:51  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Če obstajajo kakršni koli razlogi, da zdravnik SUMI, da bi bil bolnik, h kateremu prihaja na dom, obolel z boleznijo, ki se lahko prenaša v stiku z drugo osebo (npr. z izdihanim zrakom), potem je DOLŽAN storiti vse potrebno, da se zaščiti pred možnostjo, da se okuži, saj v nasprotnem primeru tvega, da okuži druge paciente. Glede na to, da zdravnik ne more vedeti, ali je že npr. na hodniku stavbe ali na vhodu kakšna oseba, ki bi bila lahko v stiku z bolno osebo, potem je DOLŽAN uporabiti zaščitna sredstva preden vstopi.

Ne drži vaše sklepanje, da mora najprej ugotoviti kužnost pacienta in šele potem pridobi pravico, da se zaščiti - torej ko bi bilo že prepozno. To, kar bi vi pričakovali, bi bilo recimo podobno temu, da tehniki v laboratoriju ne bi smeli nositi rokavic, dokler ne ugotovijo, da je kri, ki jo pravo, npr. okužena s hiv.

Glede na to, da je sedaj sezona, ko razsaja gripa, in glede na to, da je šlo za obisk na domu (torej v okolju, ki ni kontrolirano), že to zadošča za sum, da bi lahko zdravnik prišel v stik s kužnim pacientom. Torej dovolj, da si je dal gor masko.

Zdravnik je dolžan zdraviti paciente, dokler mu njegovo zdravstveno stanje to omogoča. Če je sam bolan, potem je od vrste bolezni odvisno, ali mora z delom prenehati ali mora nadaljevati (ni to stvar njegove proste presoje ampak pravil, ki jih določa medicinska stroka (poudarek je na "stroka", ne fejsbuk forumi)).
Nazaj na vrh
pravicnost
PrispevekObjavljeno: Čet 20 Feb, 2020 6:59  Odgovori s citatom

Drži da se zdravnik mora zaščititi, a zame je vsekakor s.p.o.r.n.o to da je zdravnik nadel masko zunaj pred stavbo, vsem na očem in s tem oblatil mamo. Že pred tem se je izkazalo da sploh ni z ničemer okužena, ker je pred tem dala kri, in se je izkazalo pred zdravnikovim prihodom in po njem. Vendar je črn madež in panika zdaj ostala pri sosedih ki to zadevo še podpihujejo in širijo naprej. Sploh zdaj ko je ta kontravirus zunaj, in najbolj hudio pri vsej stvari je da se tega nastalega ne popravi več, zdravnikovo opravičilo tudi ne bo pomagalo ki smo ga že prejeli..

Zdravnik bi si lahko dal masko gor pred vhodnimi vrati tako da ga nebi videli ostali. Pa so ga žal videli , saj so nas začeli spraševati. Zdravnik ve da se mora držat anonimnosti pacijenta ne pa jo razgaljat v okolico. Če to naredi da ga vsi vidijo je to namerno škodovanje.

Zame je to hudo blaten madež zaradi katerega ne bomo imeli nikoli več miru. Pa rečite karkoli.

Vendar je po moje je zadeva za sodišče in bom tudi vložil tole na sodišče, saj nam je zdaj uničeno dostojanstvo in mir in še kaj.
Nazaj na vrh
pravicnost
PrispevekObjavljeno: Čet 20 Feb, 2020 9:06  Odgovori s citatom

pravicnost je napisal/a:
Drži da se zdravnik mora zaščititi, a zame je vsekakor s.p.o.r.n.o to da je zdravnik nadel masko zunaj pred stavbo, vsem na očem in s tem oblatil mamo. Že pred tem se je izkazalo da sploh ni z ničemer okužena, ker je pred tem dala kri, in se je izkazalo pred zdravnikovim prihodom in po njem. Vendar je črn madež in panika zdaj ostala pri sosedih ki to zadevo še podpihujejo in širijo naprej. Sploh zdaj ko je ta kontravirus zunaj, in najbolj hudio pri vsej stvari je da se tega nastalega ne popravi več, zdravnikovo opravičilo tudi ne bo pomagalo ki smo ga že prejeli..

Zdravnik bi si lahko dal masko gor pred vhodnimi vrati tako da ga nebi videli ostali. Pa so ga žal videli , saj so nas začeli spraševati. Zdravnik ve da se mora držat anonimnosti pacijenta ne pa jo razgaljat v okolico. Če to naredi da ga vsi vidijo je to namerno škodovanje.

Zame je to hudo blaten madež zaradi katerega ne bomo imeli nikoli več miru. Pa rečite karkoli.

Vendar je po moje je zadeva za sodišče in bom tudi vložil tole na sodišče, saj nam je zdaj uničeno dostojanstvo in mir in še kaj.

še tole bi dodal.

Zdravnika smo dobili na laži:

Danes mi je zdravnik po emailu napisal da on ni imel maske na obrazu pač pa asistenka, sosedi ki zdravnika poznajo, pa tud mama so zatrdili da je masko nosil on... tudi jaz sem videl vendar iz petega nadstropja se ni videlo kdo.

sej je tud vseeno kdo jo je imel, ... tako dejanje zame pomeni javno oznanjenje, blatenje in sramotenje pred stavbo, zaradi česar ne krivi ne dolžni odslej ne bomo imeli več miru. Zdravnik si je nadel masko po dveh mesečnih obiskih, mama je imela le vneto nogo in ni mogla iz stanovanja do zdravnika. In pol se pojavi zdravnik z masko in veste kakšen šok je to za okolico, kaj si lahko kdo misli. In že letijo vprašanja zakaj zdravnik pri nas z masko.

Naj mi zdaj reče nekdo a se zdravniki lahko tako lažejo in če je to zakonito
Nazaj na vrh
pravicnost
PrispevekObjavljeno: Čet 20 Feb, 2020 10:55  Odgovori s citatom

dell1 je napisal/a:
Kaj pa, če je zdravnico bilo strah, da se ona ne bi okužila? Dokler bolnika ne pregleda ne ve vzroka bolezni. Preventiva pa je vedno boljša kot kurativa.

Mama je imela samo vneto nogo, zaradi sladkorne se ji rana ni mogla takoj zacelit, pa ni mogla do zdravnika. Zdravnik jo je zdravil že dva meseca na domu (maske prej ni imel), tud higiena mame je na najvišjem nivoju, torej ne more biti strah pred neznano boleznijo in tudi ne kakšnegakoli smradu itd. Zdravnik se ni držal anonimosti pred stanovanjskim blokom pač pa podžgal dvom v vsej okolici. Maska pa absolutno ni bila potrebna, razen če je namerno hotel škodovati z lažnim vtisom okolici, tako to vidim tudi jaz.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 20 Feb, 2020 12:32  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

pravicnost je napisal/a:

Očitno niste prišli po nasvet ampak po potrditev svojega stališča. Ne vidim smisla, da bi vas še naprej prepričevala v zmotnost vašega sklepanja, zato zadevo zaključujem.
Nazaj na vrh
jurek73
PrispevekObjavljeno: Tor 03 Mar, 2020 11:09  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

pravicnost je napisal/a:

Kar vložite.
Zdravja ni nikoli preveč in tudi na sodišču ga poterbujejo.
Saj veste: smeh je pol zdravja.

Na zdravnikovem mestu pa bi jaz naslednjič prišel na obisk v HazMat opremi.
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Tor 03 Mar, 2020 14:23  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Super,

pooblaščenec tožneca bo zaslužil! Dej še koga toži; da se mau zasluži Smile
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo