Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  Neodzivnost delodajalca
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
ivonet
PrispevekObjavljeno: Pet 05 Jul, 2019 11:32  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Okt 2016 17:31

Zaposlil sem se kot voznik kombija v programu "Aktivni do upokojitve! s pogodbo za nedoločen čas,delodajalec pa je zame prejel 1.del subvencije. Po nekaj mesecih me je zaradi narave dela izdalo zdravje-poškodbe so takšne,da so mi zdravniki odsvetovali še nadaljnje opravljanje tega dela ,o tem je pismeno obveščen tudi delodajalec.Ker pa nima drugega ustreznega delovnega mesta zame,je predlagal,da me odpusti z izredno odpovedjo in pošlje nazaj na zavod za zaposlovanje.Vendar si je premislil,ko je ugotovil,da mora vrniti prejeto subvencijo.Sedaj me kljub zdravniškemu spričevalu sili opravljati delo,ki ga zaradi občutljivega zdravja ne smem opravljati. Hkrati me zmerja z lenuhom!Kaj mi je storiti? Če dam odpoved sam,zgubim pravico do denarnega nadomestila,ne vem pa,ali sem upravičen vsaj do socialne pomoči?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
susa
PrispevekObjavljeno: Pet 05 Jul, 2019 16:26  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:56

Če ti zdravnik nekaj svetuje to za delodajalca nič ne pomeni, da res ne moreš delat. Delodajalec rabi odločbo od zzzs ali ik ali od medicine dela, pridobi od naštetih. Tvoji izvidi od specijalistov in osebnega zdravnika ga ne zavezujejo.
Ja sedaj imata oba zvezane roke. On te odpusti in vrne subvencijo, če greš sam ne moreš na zavod in njemu si dolžan povračilo subvencije.
Delaj lepo počasi kolikor zmoreš ali pojdi v bolniško.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu