Avtor Sporočilo
<  Ostalo  ~  Kako pravno rešiti skupno vlaganje
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
trezka
PrispevekObjavljeno: Sre 13 Mar, 2019 3:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Dec 2017 14:13

Zanima me sledeča stvar. Sem lastnik nepremičnine, ki sem jo dobila z "preužitkarsko pogodbo" od starih staršev. V tej pogodbi so bili vpisani vsi ki so tedaj živeli tukaj. To pomeni deda(pokojni) in oma, mama in ati. Vsi imajo pravico živeti tu do smrti in souporabljati stvari za preživetje. V pogodbi je bila dodana tudi kalvzula, da brez vednosti ostalih ne morem odtujiti stvari in da če se meni kaj zgodi, da lastništvo pripade nazaj staršem.

Vse OK in prav, ampak tukaj in sedaj nisem več sama, kot sem bila takrat. Tu je še sedaj moj partner in otroci.
Kako najlažje in najboljše rešiti to stvar. Saj tudi ne bi bilo prav, da recimo nekaj delava in ustvarjava ter vlagava skupaj, pa ni to njegovo nič in če bi se slucajno meni (upajmo na najboljse seveda) karkoli zgodilo, bi on ostal tudi brez vsega, prav tako pa tudi otroci.
Kaksen predlog?

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sre 13 Mar, 2019 15:01  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Glede na to, da govorite o določbi, da se po vaši smrti lastništvo vrne vašim staršem, se mi porajajo dvomi, da ta pogodba ni bila strokovno zapisana, saj je taka določba nezakonita. Zato nujno pojdite k odvetniku, da vam razjasni stvar. Zaradi te nelogičnosti tudi ni mogoče odgovoriti, kako urediti zadevo s partnerjem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Ostalo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu