Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  razveza
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
uroš3
PrispevekObjavljeno: Sob 02 Feb, 2019 14:40  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Avg 2014 13:28

Pišem v imenu xx.
Kdaj se šeteje, da je nastala razveza. Od takrat, ko je mož rekel partnerici, da se ločuje in da je zveze konec. Ali od razveze na sodišču. Broblem je v tem koliko pufov ? je ustvaril včasu na čakanje uradne razveze. Z namenom za razdelitev premoženja , ki tudi po uradni razvezi ni še razločeno.

Kako razdeliti hišo? Mož se je takoj na začetku razveze hotel odselit. Nato se je premisli. Sedaj noče več slišati,da bi se odselil, da bi se hiša prodala, noče si naredit svojega stanovanja vzgornjih prostorih. Noče, da bi jaz uredila svoje stanovanje zgoraj mi ne dovoli plus tega je to še vlaganje v skupno nepremičnino, ki ni razdeljena.Tudi moj delež v zk ni urejen. Je nevzdržno. Kaj naredit. Če se odselim na to verjetno samo čaka, da bo imel celo hišo.
Kakšne so možnosti. Najprej tožba za povečanje mojega deleža hiše na 1/2. in nato delitev hiše?? Koliko časa trajajo taki postopki.
Hvala za mnenja kaj bi bilo za naredit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 02 Feb, 2019 19:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Zakonska zveza preneha s pravnomočnostjo sodbe o razvezi.

Skupno premoženje se obravnava posebej. Obravnava se na dan, ko je prenehala ekonomska skupnost med zakoncema - torej od takrat, ko dejansko začneta vsak izključno financirati svoje življenje.

Deli se skupno premoženje kot celota. Ni mogoče ugotoviti, kako bi se delila hiša, če se ne ve, kakšen je obseg vsega premoženja (aktive in dolgov). Poglejte moje stare poste - sem že neštetokrat opisala, kako je z delitvijo.

Predlog za delitev skupnega premoženja na sodišče. Če bo spor, kolikšen delež komu pripada in kaj spada v skupno premoženje, potem je sredi tega postopka še pravda za ugotovitev teh stvari. Trajanje? Recimo kakšna 4-5 let, če ste v Ljubljani, kjer so sodišča bolj obremenjena, pa lahko še kakšno leto več.

Kaj narediti? Pojdite k odvetniku, in to takoj, ker karkoli boste poskušali sami, bo stvari samo še poslabšalo. V bistvu bi bilo pametno, da bi šli k odvetniku preden ste sploh začeli ustvarjati kakršno koli skupno premoženje, ampak zdaj je kar pač je.
Nazaj na vrh
uroš3
PrispevekObjavljeno: Sob 02 Feb, 2019 20:25  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Avg 2014 13:28

Hvala,
Kaj naj naredi, da bi lahko živela teh par let med postopki na sodišču kolikor toliko mirno spodobno. Če gre iz hiše v najem bo plačevala najemnino in sorazmerni del stroškov hiše, če prav razmišljam. Zgleda, da je bivši dobro naštudiral kako jo stisniti ob zid.
Ali ima lahko bivši obrt v hiši. Obrt sp je bil ustanovljen v času trajanja zakona. V najem del hiše sama ne more oddat brez njegovega soglasja in tudi vlagati v hišo ne.?
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 02 Feb, 2019 20:31  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Ni enotnega odgovora na ta vprašanja. Ogromno je odvisno od tega, kaj sta bila doslej dogovorjena in česa vsega se nista izrecno dogovorila. Naj gre k odvetniku, ki se bo pogovoril z njo, dobil vse pomembne informacije in ji znal konkretno svetovati.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu