Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  nakup motorja
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
nena12
PrispevekObjavljeno: Pet 02 Nov, 2018 18:21  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Avg 2013 11:00

Pred dvema mesecema kupim motor. Ob ogledu opazim da gori lučka za motorno olje, prodajalec pove da je stal in da je potrebno narediti servis. OK, verjamem na besedo.
Peljem motor na servis, da opravijo kar je potrebno - tukaj pa nastopijo težave. Motor ni imel opravljen NOBEN servis, niti prvi, ki mora biti pri 1000 kilometrih (sedaj jih ima nekaj čez 5000). Kljub opravljenemu servisu še vedno gori lučka - pritisk olja. Po meritvah pritiska olja ni, oljna črpalka ter senzor brezhibna, delujeta. Potrebno bi bilo razstaviti cel motor, kar pa finančno znese preko 300€. In sedaj smo .... Prodajalec, ki mi je prodal motor trdi, da ni on kriv, da je takega dobil - ja, samo preprodal ga je. Jaz servis že krijem, ne krijem pa razstavljane motorja ter eventuelnih napak v motorju, kajti zavedel me je, da lučka gori samo, ker je potrebno opraviti servis in menjati olje. Kam se obrniti, kaj storiti? Motor stoji sedaj na servisu, ne vedo kaj narediti, kajti jaz ne želim kriti stroškov, prodajalec trdi da ni z motorjem nič narobe in tudi ne bo kril tako visokih stroškov....
Se zadeve lahko spelje brez sodišča ali je res vse sedaj na mojih ramenih? Kajti očitno je prišlo do težav v motorju, ker NI bil opravljen prvi servis. Kakšne so moje možnosti, da me ne udari še dodatno po žepu, glede da že sam nakup motorja ni bil majhen strošek? Motor je star 3 leta in 5000 prevoženih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
susa
PrispevekObjavljeno: Sob 03 Nov, 2018 20:35  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:56

Ali je mogoče uveljavljati garancijo tudi pri nakupu rabljenega blaga?

Vir: blog.steuerberaten.de

Seveda. V skladu z navedenim Pravilnikom, ki ga izda minister pristojen za gospodarstvo, se garancija za brezhibno delovanje za obdobje najmanj enega meseca obvezno izda za naslednje rabljeno blago:

– cestna motorna vozila,

– priklopna vozila,

– vozila s pomožnim motorjem.

Garancijski rok začne teči z dnem izročitve blaga potrošniku.

http://www.mgrt.gov.si/si/delovna_podrocja/notranji_trg/sektor_za_varstvo_potrosnikov_in_konkurence/pogosta_vprasanja_in_nasveti/#c18712

https://www.informiran.si/portal.aspx?content=avtomobil-stvarna-napaka&showMenu=1&showRightFrame=1
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Ned 04 Nov, 2018 21:13  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

@susa: To ne velja, če je prodajalec fizična oseba.
Nazaj na vrh
susa
PrispevekObjavljeno: Ned 04 Nov, 2018 22:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:56

sem razume,l da ga je kupil od prodajalca sp?
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu