Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Rubež v stanovanju kjer sta dva gospodinjstva
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
mateoo
PrispevekObjavljeno: Čet 04 Okt, 2018 6:47  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jan 2015 15:00

Pozdravljeni ... nujno bi rabu pojsnilo

Mene pa zanima ali lahko rubežnik rubi dolžniku samo v ločenem gospodinjstvu stanovanja ki sem mu ga jaz lastnik dal , torej določeno in na občini vpisano sobo tako da praktično živi sam, ali pa rubežnik lahko rubi po vsem stanovanju, tudi v drugem ločenem gospodinjstvu meni lastniku ki nisem dolžnik??

Naj poudarim da dolžniku nudim brezplačno bivanje pri meni ker je iz moje daljne žlahte, na socijalni podpori je že 11 let, pred tem pa ene 10 let ni nikjer delal, ker ne more tudi sedaj delati zaradi zdravja in tako nima pogojev da bi si kupoval premičnine, v bistvu nima nič za rubit, ima samo obleke. Pri meni v ločenem gospodinjstvu živi že kakšnih 10 let.

Ima nek več kot 20 let star dolg ki se mu vleče ker je bil zavarovan pri zavarovalnici in ni zastaral, kar je spet ena neumnost od zakonov da človeku ki ne zmore visijo celo življenje na vratu in ki lahko pripelje do samomora. Tudi dolžnik v ločenem gospodinjstvu včasih skoraj obupa od teh napadov upnika da ga moram mirit in me je strah da si kaj ne naredi. Kljub vsemu ga na cesto ne misim metat.

Bojim se da se bodo polastili mojih stvari....

ugovor tretjega se mi tu zdi bedarije če si dolžnik dokazano 20 let ni mogel nič kupovati, je kakšna druga možnost ?

Sploh pa da bi nekdo odnašal moje stvari, pri tem nastanejo poškodbe... takih stvari nazaj ne sprejmem ...

Hvala za čimprejšen odgovor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kapitan
PrispevekObjavljeno: Čet 04 Okt, 2018 13:09  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 20:50

Glede na navedene okoliščine predlagam (in zaradi dolga, ki naj bi se vlekel že dalj časa) da gospod na sodišču vloži predlog za osebni stečaj in predlog za odpust obveznosti. Potem vsa ostala vprašanja odpadejo, v primeru rubeža pa vam ostaja ugovor tretjega in dokazovanje, da so stvari vaše.

Lp
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 04 Okt, 2018 18:25  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Če izvršitelj zarubi kakšnega od predmetov, ki so vaša last, morate vložiti ugovor tretjega. Če ga ne, bo štelo, da se strinjate z rubežem. Vsak je dolžan skrbeti za varovanje svojih pravic, nihče drug (še zlasti ne izvršitelj in ne sodišče) nista dolžna skrbeti za vaše pravice in ugibati, kaj je vaša last in kaj ne, kaj bi dolžnik lahko kupil in česa ne, kakšne prihodke je ali ni imel itd.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu