Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  Že plačana terjatev, upnik pa vstraja
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
mateoo
PrispevekObjavljeno: Čet 22 Jan, 2015 15:20  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jan 2015 15:00

Pozdravljeni,

OBRAZLOŽITEV:

Imam že poplačan dolg do upnika v letu 2009, kako naslovim in obvestim/ pozovem sodišče da celeon posopek istrjave/izvržbe razveljavi prekine ...

Imam namreč vse dokaze račune o poravnanem dolgu ... Ker pa je prvotni upnik prodal drugemu upniku trjatev do mene, vrjetno nov upnik tega ni vedel (možno da je prvi upnik prodal že plačano terjatev zavestno), kljub temu da sem ga obvestil, vseeno vstraja pri plačilu, in mme pismeno poziva, je pa tudi znesek ki ga zahteva za 4-5X večji, to je okoli 1400€, od tistega majhnega dolga ki je bil leta 2004 komaj 102 SIT (takratnih tolarjev), vse sem odplačeval med leti 2007-2009 na obroke, ker takrat nisem imel dela in sem bil odvisen od socijalne podpore tako da se je znesek obračunavanja obresi iz meseca v mesec nižal in se mi zdi taka cifra upnika zelo napihnjena.

Če se ne motim sedaj velja da je celoten dolg lahko le glavnica, še enkrat toliko pa zraven obresti , pa mogoče le še sodni stroški zraven ... pa se mi višina zmneska zdo že pretirano visoka.

ZANIMA ME SLEDEČE:

Zanima me torej samo to, komu pošljem poziv ali predlog z dokazi (najraje na sodišče), kako ga poimenujem, in na katere točke členov naj se sklicujem ali pa je le dovolj da priložim dokaze ...

še nikol nisem imel opravka s sodišči pa ne vem kako se temu streže pa zato prosim za pomoč

Zelo bom hvaležen kakega napotka ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Čet 22 Jan, 2015 16:25  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Sodišče je treba sproti obveščati o plačilih, tako da ja, sodišče nemudoma obvesti. Leta 2007 je bilo črtano določilo o tem, da so zamudne obresti omejene na višino glavnice, tako da je vprašanje, če je prav izračunan dolg...

PrispevekObjavljeno: Čet 22 Jan, 2015 16:53  Odgovori s citatom

fan2 je napisal/a:
Sodišče je treba sproti obveščati o plačilih, tako da ja, sodišče nemudoma obvesti. Leta 2007 je bilo črtano določilo o tem, da so zamudne obresti omejene na višino glavnice, tako da je vprašanje, če je prav izračunan dolg...

Hvala za hiter odziv ...

kako pa obvestim sodišče, je dovolj pismeno in zraven dam kopije račune/dokaze ...

ali naj še zraven pošljem kopijo kjer me upnik terja za znesek 1400€ in pa kopijo sklepa iz leta 2004 kjer je naveden prvi pravi dolg 102 SIT?

leta 2009 sem jst ta dolg poravnal v višini 500€
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Čet 22 Jan, 2015 20:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Sodišča poslujejo pisno. Torej vloga, kaj kdaj in koliko je bilo plačano, zraven potrdila o plačilih, vse v dveh izvodih. Pošlji, kar imaš. Raje preveč, kot premalo.

PrispevekObjavljeno: Pet 23 Jan, 2015 2:21  Odgovori s citatom

fan2 je napisal/a:
Sodišča poslujejo pisno. Torej vloga, kaj kdaj in koliko je bilo plačano, zraven potrdila o plačilih, vse v dveh izvodih. Pošlji, kar imaš. Raje preveč, kot premalo.

tako bom naredil ... hvala

se pa opravičujem da sem pisal v napačno rubriko
Nazaj na vrh
mateoo
PrispevekObjavljeno: Tor 27 Jan, 2015 17:16  Odgovori s citatom

Leta 2007 je bilo črtano določilo o tem, da so zamudne obresti omejene na višino glavnice, tako da je vprašanje, če je prav izračunan dolg...

Men se pa zdi da je bilo ravno obratno saj je pred kakim letom moj sosed imel za plačati le toliko obresti kolikor je znašala glavnica in nič več , obrtesti pa so bile jasno potrojene tako da je ijmel čez tisoč evrov ... kolikor vem še vedno velja tako...

tako da tvoje razlage ravno ne zastopim ...

mene zanima od kdaj naprej velja praksa samo glavnica in obresti v višini glavnice, če obstaja kak člen zakona???
Nazaj na vrh
Arwen
PrispevekObjavljeno: Ned 01 Feb, 2015 20:58  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Apr 2005 16:17

Iz vaših zapisov oz. podatkov, ki ste jih podali, ni mogoče podati zaključka ali bi bilo potrebno obresti omejiti do višine glavnice.

Če menite, da bi bilo potrebno v vašem primeru omejiti tek obresti, lahko na sodišče podate ugovor po izteku roka.

V branje priporočam (12.-16. stran):
http://pravnica.net/static/_u/files/2011/06/f5529fe6ee9beb74a841e2ec302c3512.pdf
Nazaj na vrh
mateoo
PrispevekObjavljeno: Tor 29 Sep, 2015 13:29  Odgovori s citatom

Pozdravljeni ponovno ...

Takoj za prvim postom v tej temi .. sem sodišču poslal že parkrat ugovor na sklep vso dokazno dokumentacijo s položnicami o plačilu svojega dolga ...

S sodišča sem do danes prejel le da se rubež preneha zaradi neuspešne izterjave. Nič o tem da sem vse poplačal ... Upnik pa še vedno po privat pošti (mimo sodišča) ustraja pri 4X večjem znesku kot pa je naveden v sklepu .... mislim kaj se gre ta upnik in sploh kaj se gredo na sodišču da ne prkinejo zadeve če imajo dokaze v rokah da sem vse poplačal...????.

naj mi kdo razloži a je še kakšna druga pot da to izpeljem h koncu ... več kot očitno je če sodišču pošljem ugovor ali kakršnokoli obvestilo z vsemi dokazi za sodišče in upnika, ne pomaga ali pa ga ne upoštevajo ...... mislim blesavo se mi že zdi da me še naprej imajo za dožnika kljub dokazilom da sem vse poravnal že leta 2009...

mogoče je tud da mi nekdo izloča dokumente iz mojih ugovorov ... v eni prejšnji zadevi se mi je prav to dogajalo ... po ugotovitvi se je vse hitro rešilo, zaposleni ki je to delal pa je zgubu službo ...

Hvala za odgovor in LP
Nazaj na vrh
mateoo
PrispevekObjavljeno: Čet 04 Okt, 2018 6:55  Odgovori s citatom

Sam tolk da javim da se je izvršitelj ustrašu ker smo ga dobili pri plačevanju na moje ime da bi s tem aktiviral istrjavo za nadaljnih 5 let na sodišču, četudi nisem nič dolžan.

ker sem človeški zoper njega ne bom ukrepal ...

me pa hudo jezi da tak izvršiteljski gnoj, in koliko je še takih gnojev, še naprej dela sranje drugim.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu