Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  Vprašanje glede premoženja in lastništva!
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 12 Apr, 2018 13:33  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Ne bodite presenečeni, ko se bo preživnina povečala zaradi dodatnih stroškov v šoli - zakon ne dopušča dogovora, po katerem bi bila preživnina fiksno določena na tak način, tako da lahko tako mati kot otrok (po polnoletnosti - pred tem pa v imenu otroka CSD) zahteva povišanje preživnine.

Glede na izkušnje, ki jih nimam malo, pa izraz "bo urejeno" ponavadi predstavlja sinonim za "naje*** si".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Čet 12 Apr, 2018 13:42  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Lej "prjatu",

kar ti pišemo je posledica prakse in izkušenj na področju. Tebi je prvič v življenju da se ločiš in da moraš sprejemat take dogovore, nam je zastopanje in poznavanje takšnih dogovorov rutina. Enako kot je človek čisto paf, ko ima npr. neko bolezen in ga je strah, da bo umrl, zdravnik je pa hladen kot špricer in mirno reče, da je to samo sindrom alfaalfa. Ali nekaj.

Ravno zato ti povem, da sem že velikokrat slišal krilatico "to je zrihtan" ali pa "to sva se midva tako zmenila", podobno kot je pri tebi "stvar s poroštvom je rešena". Da ne bi isti človek čez dve leti prišel ves bled, da ga je bivša partnerka "zaj*bala", da se ni držala dogovora, da je konec sveta. In seveda vprašanje, odvetnik, zakaj nismo mi takrat to bolje zapisali? Zakaj?! Ker ste stranke vedno bolj pametne od vaših strokovnih pomočnikov, furate frajerje in se raje učite iz lastnih napak.

Kot ti je povedala M_L_P, mnenju se pridružujem, dogovora o "fiksnosti" preživnine ni. Vedno lahko da bivša partnerka predlog za spremembo višine zaradi spremenjenih okoliščin. Gre v drugo službo in ima nižjo plačo? Da predlog. Otrok zraste in bi imel več? Da predlog. 100 in 1 razlog, da da predlog. In spet: tebi je to nepredstavljivo, ti jo poznaš, mi ne, boš pa že vedel o čem govoriš. Rajt? No, odvetniki pa vemo, kaj se med bivšima partnerjema potem pogosto zgodi. Ne vedno, je pa več kot samo občasno: dogovor s potekom časa v spominu ugasne, velja samo tisti del, ki je črno na belem zapisan.

Ampak lej, ti bom nehal stresat modrosti in bit vzvišen. Ne vem zakaj ti jaz, sploh pa M_L_P, ki daje bolj obrazložene in pretehtane odgovore, sploh skušava karkoli dopovedati. Ti delaj po svoje, čez dve, tri leta bo eden od naših kolegov super zaslužil na tebi. Brez takih kot si ti, dela za odvetnike ni Wink
Nazaj na vrh
Decorator75
PrispevekObjavljeno: Čet 12 Apr, 2018 16:55  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Mar 2018 14:54

Very Happy Aha pričakovani odgovori. Stvar je nastavljena in bo zrihtana pri notarju. Določeno je koliko sredstev mi partnerka nakaže da se poplača moj kredit. Nato se stanovanje prepiše na njo in to je to. Potem se na banki uredi še stvar glede poroštva. Nazadnje pa še csd in sodišče glede preživnine in obiskovanja otrok. Kaj je vam ultra rutinerjem tukaj tako nenavadnega. Kje spet vidite kakšno prepreko? Seveda mi je pa jasno da že zaradi poklicne deformacije zelo radi iščete probleme tam kjer jih ni.V končni fazi je vsem jasno da vam ni v interesu da se stvari rešijo po normalnih poteh. Seveda je vam prvi in edini cilj molžnja naivnih ljudi, ki padajo na vaše brezvezne pravniške finte. Jebi ga pohlep je za****na stvar.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 12 Apr, 2018 17:27  Odgovori s citatom

Sem tehtala ali naj odgovorim ali ne. Po eni strani se počutim do kraja bedno, da skušam pomagati nekomu, ki pomoči noče, ampak hoče samo potrditev, da ima prav, po drugi strani pa se mi taki ljudje smilijo. Tako da poskušam še enkrat. Ampak zadnjič, obljubim.

1. Dogovorite se lahko samo tisto, kar vam zakon dopušča. Če zakon pove, kako mora biti neka stvar urejena, potem noben dogovor tega ne more spremeniti in velja zakon - dogovor ne obstaja. V določenih primerih je važno tudi česa se NE dogovorite - ker to ne pomeni, da je to vprašanje nerešeno, ampak pomeni, da velja za to vprašanje zakon, pa če ga vi poznate ali ne. To je neodvisno od tega, ali je sklenjena pogodba notarska, ali je zapisana na koščku toaletnega papirja. Notarski zapis ne daje pogodbi čisto nič večje moči kot navadna pogodba, primeri ko je pogodba samo overjena pa itak nič ne vplivajo na vsebino pogodbe.

2. Pogodba ima učinek samo na stranke, ki jo sklepajo. Nobena pogodba med vami in bivšo ne bo imela nobenega učinka na banko. Če ona ne bo plačevala, bo banka lahko rubila vam. In če bo ona stanovanje prodala komu tretjemu in ne bo imela premoženja, od nje ne boste mogli izterjati povračila - preživnine pa boste morali kljub temu plačevati.

3. Če si ona premisli in na banki ne uredi, ali če banka ne bo hotela urediti (ni je mogoče prisiliti, da se odpove vašemu poroštvu), bo njej ostalo stanovanje (ali denar od njegove prodaje), vam pa dolg.

Hjam, glede molžnje, res fuuuuuul profitiram, ko zapravljam čas in zastonj svetujem tu, pa še anonimno, tako da niti po pomoti ne morem imeti nič od tega.

Če bi hotela biti pohlepna, potem bi povedala naslednje:

Vse kar sta se z bivšo zmenila bo zagotovo držalo, ne glede na to kaj se zgodi. Vi ne boste imeli nobenih dolgov, samo preživnino 320 eur, za katero je v kamen vklesano, da se ne bo nikoli spremenila. Ta preživnina je idealna glede na vašo plačo, ker je odvisna samo od tega, koliko vi zaslužite. Kar pojdite k notarju, ker tisto, kar notar potrdi, pa res ne more nikoli pasti na sodišču in sploh ni važno ali se sklada z zakonom ali ne. Banka bo pa itak upoštevala to, kar sta se vidva z bivšo zmenila. In ne, sploh ni noben problem, da vam pomaga odvetnik, ki je njen prijatelj, ker je tako ali tako dolžan delati v vašo korist, sicer ga bo država po prstih.

Ker če vam povem to, boste z največjim veseljem podpisali vse, kar vam bo notar pomolil pod nos, čez kako leto ali dve pa boste kakšnemu mojemu kolegu plačevali visoke denarce, da vas skuša rešiti pred tem, da boste zelo, zelo dolgo odplačevali "takso" na svojo lahkovernost.
Nazaj na vrh
Decorator75
PrispevekObjavljeno: Čet 12 Apr, 2018 18:17  Odgovori s citatom

Aha ok saj sam bom tudi kratek. Torej po tej logiki dogovor med partnerjema ne velja nič. Upam da mi sodišče ne nabije še dodatnih 200 Eurov preživnine. Kot sem že rekel stvar s poroštvom bo urejena in porok na njenem kreditu jaz ne bom več. Torej dogovori ne držijo in najbolje da se pokoljeva. V glavnem pa tudi vaši odgovori so itak napisani v preveč strokovnem pravniškem jeziku in mislim da jih polovica bralcev tukaj sploh ne razume (sploh točka 2 mi ni jasna niti logična). Prav močno upam da se krvosesom vaše branže izognem v velikem ovinku. Seveda bo čas pokazal svoje. Če pa bi se zanašal na vaše pravniške konstrukte pa je najbolje da se založim z antidepresivi. Seveda pa lahko v zs pustite svoje podatke in mogoče se oglasim v vaši pisarni, kjer boste lahko tudi v praksi razkazali svoje bogato pravniško znanje. Pa še super prijetno je prebirati odgovore takega kova v času ko je človek že itak sesut ter prizadet nad družinsko tragedijo. Važno da je kačing.
Nazaj na vrh
jurek73
PrispevekObjavljeno: Pet 13 Apr, 2018 10:29  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

Kaj ti ni jasno pri 2. točki?
>>2. Pogodba ima učinek samo na stranke, ki jo
>>sklepajo. Nobena pogodba med vami in bivšo
>>ne bo imela nobenega učinka na banko. Če ona
>>ne bo plačevala, bo banka lahko rubila vam. In
>>če bo ona stanovanje prodala komu tretjemu in
>>ne bo imela premoženja, od nje ne boste mogli
>>izterjati povračila - preživnine pa boste morali
>>kljub temu plačevati.

Ti si z banko podpisal pogodbo, da boš porok pri kreditu. Pika.
To je edini papir, ki ga banka ima.
In dokler je temu tako, bo banka vedno terjala tebe, če bivša ne plača kakega obroka.
Pa čeprav je obljubila (in pri notarju podpisala), da bo redno plačevala.
Banke ta vajin dogovor niti ne zanima, niti ne ve zanj.

Preživnina: zakon (niti CSD) takšnega "fiksiranja" preživnine ne dopusšča. Pika.
Lahko ona pri notarju obljubi, da ne bo zahtevala višje preživnine, pa to nič ne pomeni.
Že otrok, ko dopolni 18 let lahko zahteva povišanje pa plačilo za nazaj.
Nazaj na vrh
Decorator75
PrispevekObjavljeno: Pet 13 Apr, 2018 13:23  Odgovori s citatom

Sedaj razumem tudi 2. točko. Brezveze trobiti s tem poroštvom ker je stvar kot že večkrat rečeno urejena. Koliko pa bi bila v mojem primeru potem za vsak "strokovnjake" v mojem primeru ustrezen znesek preživnine? Kaj naj na 900 Eurov plače plačujem 500 Eurov preživnine? Kako bom pa živel sam. Aha zgleda da me lahko oberejo potem tudi moji otroci. Mogoče me po 18 letu toži, ker mu pri 7ih nisem dal preživnine za nove teniske.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pet 13 Apr, 2018 16:35  Odgovori s citatom

Ustrezen znesek preživnine na 900 EUR plače se giblje med 10 EUR in 10000 EUR mesečno.

Za tiste teniske pa vas lahko toži tudi bodoči mož od vaše bivše, če jih kupi vašim otrokom.
Nazaj na vrh
Decorator75
PrispevekObjavljeno: Pet 13 Apr, 2018 19:07  Odgovori s citatom

Ok vidim da so se tudi profesionalci začeli utapljati v sarkazmu. Hvala za vso profesionalno pomoč. Bolje da nehamo na tej točki 0 kjer smo ker se v bistvu v celi debati kaj dlje nismo premaknili.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 14 Apr, 2018 10:27  Odgovori s citatom

Vztrajali ste pri svojem vprašanju kljub temu, da sem vam povedala, da odgovor ni mogoč, zato sem vam odgovorila na edini možen način.

Tisto glede tenisk pa ni sarkazem. "Kdor je imel izdatke zaradi preživljanja kake osebe, sme s tožbo zahtevati povračilo izdatkov od tistega, ki jo je dolžan preživljati, kolikor so bili ti izdatki potrebni." pravijo paragrafi.
Nazaj na vrh
Decorator75
PrispevekObjavljeno: Sob 14 Apr, 2018 10:46  Odgovori s citatom

Ok. Lp
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pon 16 Apr, 2018 7:51  Odgovori s citatom

Sej ni panike ljubček, se vidimo na forumu čez nekaj časa. Vem, da boš spremenil nick, ker te bo seveda sram in spet boš fehtaru za nasvete, pa pametovau, ko jih boš dobil. No, sej je vse v redu, s tvojo pametjo in odnosom sem ti že rekel: en kolega bo dobro zaslužil na tebi Very Happy Če pa ne, bo pa kolega, ki zastopa bivšo partnerko mojstrsko zaslužil na tebi. Taki trmasti, ki vse veste in ne rabite "strokovnjakov" ste zlata jama.
Nazaj na vrh
Decorator75
PrispevekObjavljeno: Pet 20 Apr, 2018 13:42  Odgovori s citatom

forumuser28 je napisal/a:
Sej ni panike ljubček, se vidimo na forumu čez nekaj časa. Vem, da boš spremenil nick, ker te bo seveda sram in spet boš fehtaru za nasvete, pa pametovau, ko jih boš dobil. No, sej je vse v redu, s tvojo pametjo in odnosom sem ti že rekel: en kolega bo dobro zaslužil na tebi Very Happy Če pa ne, bo pa kolega, ki zastopa bivšo partnerko mojstrsko zaslužil na tebi. Taki trmasti, ki vse veste in ne rabite "strokovnjakov" ste zlata jama.

Koji k***c si se ti zdej tle pojavu ko je stvar že domenjena in končana. Vse stvari so zaenkrat urejene in živimo naprej ter delamo dobro za otroke če že midva nisva uspela urediti. Da bi pa dajal denar hijenam tvojega kova pa mi ne pade na kraj pameti. Po tvojih nasvetih sklepam da si pokradel že veliko ljudi. Žal pri meni za lešinarje vaše vrste ne bo kruha. Lp in veliko sreče pri nadaljnjem obiranju siromakov Smile Aja pa na tem forumu pod tem ali pod drugim nickom sigurno ne bom več fehtaril ker odgovorov v stili pojdi k odvetniku (da te obere seveda) res ne potrebujem. Še posebno tvojih ki si uletel zelo pozno in povedal nič konstruktivnega.

Al pa mogoče stopim do Poljanca da bo malo predramil take "strokovnjake" kot si ti:)
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pet 20 Apr, 2018 14:00  Odgovori s citatom

Decorator75 je napisal/a:
Vse stvari so zaenkrat urejene in živimo naprej ter delamo dobro za otroke če že midva nisva uspela urediti.

Da bi pa dajal denar hijenam tvojega kova pa mi ne pade na kraj pameti.

Zaenkrat Wink

Lepo, lepo. Najprej fehtaš, pol nafehtaš. Pol pa zmerjaš. Res si čudovit prispevek k slikovitosti življenja. No ja, glede na tvoje obnašanje in splošno razgledanost sem prepričan, da se boš v življenju kakšnemu kolegu še kako skeširal.

Glede na jezik, ki ga uporabljaš in zmerljivke, ki jih pišeš, mogoče celo v kazenskem postopku Smile Daj, napiši še kaj. Pa bodi karseda nesramen. Se bova spoznala in potem boš plačeval, ne da bi sploh koristil moje usluge Smile
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pet 20 Apr, 2018 14:02  Odgovori s citatom

Decorator75 je napisal/a:

Koji k***c si se ti zdej tle pojavu ko je stvar že domenjena in končana. Vse stvari so zaenkrat urejene in živimo naprej ter delamo dobro za otroke če že midva nisva uspela urediti. Da bi pa dajal denar hijenam tvojega kova pa mi ne pade na kraj pameti. Po tvojih nasvetih sklepam da si pokradel že veliko ljudi. Žal pri meni za lešinarje vaše vrste ne bo kruha. Lp in veliko sreče pri nadaljnjem obiranju siromakov Smile Aja pa na tem forumu pod tem ali pod drugim nickom sigurno ne bom več fehtaril ker odgovorov v stili pojdi k odvetniku (da te obere seveda) res ne potrebujem. Še posebno tvojih ki si uletel zelo pozno in povedal nič konstruktivnega.

Al pa mogoče stopim do Poljanca da bo malo predramil take "strokovnjake" kot si ti:)

Am... kdo je Poljanec? In kaj hočeš s tem povedati?
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 2 od 3
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu