Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  pošta bivše
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
krojač
PrispevekObjavljeno: Sre 24 Jan, 2018 22:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jan 2018 0:49

Iščem odgovor kaj v pravnem smislu lahko storim, saj že več kot pol leta po njenem odhodu in odjavi iz tega naslova (preverjeno), še kar prihajajo zanjo razni bančni izpisi, potrdila trajnikov in podobno na moj naslov. Pošiljke vračam nazaj na pošto, ampak tega kar ni konca in nebom več tega počel. Torej na pošti mi kao nič ne morejo pomagati, vsako pismo ki ga vrnem pa poštemplajo z ''preseljen'' in stvar za njih rešena... njo sem že lansko leto pozval naj to uredi, vendar brez uspeha. očitno se po službeni dolžnosti to tudi ne uredi. Kakšen predlog?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurek73
PrispevekObjavljeno: Čet 25 Jan, 2018 11:42  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

Nabavi rezalnik papirja in meči vanj.
Nazaj na vrh
jessy87
PrispevekObjavljeno: Čet 25 Jan, 2018 19:27  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Nov 2010 13:15

Od mojega bivsega je tudi vec kot leto dni hodila posta sem tudi priporočena ampak sem rekla postarju da ga ni vec tu doma in da naj ne mece vec poste sem zaenkrat se je ni bilo...mislim da druga kot da javis posti da ne stanuje vec tam ne mores naredit
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 25 Jan, 2018 22:30  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Če ste lastnik ali najemnik nepremičnine, na naslovu katere ima prijavljeno bivališče, pojdite na upravno enoto (z dokazilom o lastništvu ali najemu) in zahtevajte, da ji izbrišejo stalno bivališče. Če niste lastnik, se zmenite z njim, da da izjavo, da nima več njegovega dovoljenja za prijavo bivališča na tem naslovu.

Dokler pa je prijavljena, potem njene pošte ne smete uničevati.
Nazaj na vrh
jessy87
PrispevekObjavljeno: Čet 25 Jan, 2018 22:41  Odgovori s citatom

Iz lastnih izkusenj povem da je ne more odjavit cetudi je lastnik odjavi se lahko samo sama...edino on kot lastnik lahko poda izjavo da ona ne zivi vec na tistem naslovu in bodo zaceli postopek ugotavljanja dejanskega prebivalisca...tako sem jaz naredila en mesec nazaj
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pet 26 Jan, 2018 11:10  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

^ tole ne bo čisto držalo.

Vsakdo lahko na UE "prijavi" drugega, da dejansko ne živi na naslovu prijavljenega stalnega prebivališča. UE potem po uradni dolžnosti sproži ugotovitveni postopek, lahko zasliši priče in če ugotovi, da oseba tam ne živi, jo izbriše.

Rezalniki in "stran metanje" lahko privedejo do odškodninske odgovornosti. Glede na dejstvo, da ste jo že pozvali na spremembo naslova menim, da stalno dostavljanje pošte ni vaša dolžnost, hrama pošte pa je. Torej pošto v škatlo in čakat, da jo dvigne. Seveda ob predpostavki, da si jo (in da to lahko tudi dokažeš) pozval, da zadeve z naslovom uredi.
Nazaj na vrh
jessy87
PrispevekObjavljeno: Pet 26 Jan, 2018 11:19  Odgovori s citatom

Ja saj sem napisala da je odjavit sam ne more lahko pa poda izjavo da ne zivi vec tam in bodo ugotavljali njeno dejansko prebivalisce...je pa meni na ue tudi rekla da ko postar prinese posto jo nak zavrnem im tako bo se en dokaz vec da on dejansko ne prebiva na naslovu
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pet 26 Jan, 2018 11:27  Odgovori s citatom

Glede hrambe pošte: vseeno bi predlagala, da sami obvestite UE, da ne živi več tam in potem o tem obvestite še njo (ne po telefonu, pač pa pisno, tako da je dokazljivo). S tem si zagotovite precej lažjo obrambo v primeru, da bi zato, ker bi pošta nanjo "čakala" pri vas, njej nastala škoda.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pet 26 Jan, 2018 11:30  Odgovori s citatom

Pa mogoče še ena na splošno: ni treba vedno vzeti za suho zlato vse, kar vam pove neka "uradna oseba".

Jasno je, da je njim lažje izvesti postopek, če imajo dokazila, da je bila pošta vračana. V nekaterih postopkih pa pošta preprosto ne more upoštevati izjave stanovalca, da tam nekdo ne živi več, in bo pošiljka kljub temu vročena, z vsemi posledicami. Takrat se bo zaman sklicevati na to, kaj vam je rekla "tista gospa na okencu".
Nazaj na vrh
jessy87
PrispevekObjavljeno: Pet 26 Jan, 2018 11:35  Odgovori s citatom

No jaz povem kako je bilo pri meni seveda je zadostovala prijava na ue da so zaceli postopek ugotovitve se sama sem bila klicana za prico
Nazaj na vrh
krojač
PrispevekObjavljeno: Ned 04 Feb, 2018 21:49  Odgovori s citatom

ker eni slabo berete in je debata malo zašla bom povzel še enkrat; oseba dobiva pošto na naslov kjer preverjeno NI (več) prijavljena.
torej pred 4 meseci sem ji dvakrat pošto preposlal (dobričina jst) in jo ustno pozval da naj to uredi, a zdej jo moram še pisno?! pa to je res absurd

vse skupaj je seveda malomarnost ene osebe (ki tega nikol ne bo doumela) in šlamparija naše današnje družbe in ureditve. zakaj? zato ker pošto že več ko 6 mesecev vračam nazaj na pošto in se nihče od pošiljateljev ki dobiva pošto nazaj ne vpraša ''wtf?''
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Ned 04 Feb, 2018 22:19  Odgovori s citatom

Ni vam treba vračati pošiljk na pošto. Po tistem, ko prejemnika pisno obvestite, da prihajajo k vam pošiljke in da naj jih prevzame, ne boste več odgovarjali za posledice, ki bi lahko nastale.

Kar se tiče pošiljateljev: če so to npr. bančni izpiski, banka nima pravice, da bi pošiljke pošiljala na kateri koli drugi naslov kot tisti, ki ga je določil imetnik računa, ne glede na to, da se pošiljke vračajo, ker bi s tem kršila svojo dolžnost. Šlamparija bi bila, če bi banka pošiljala izpiske na napačen naslov oziroma spremenila naslov, na katerega pošilja izpiske, na zahtevo nekoga, ki ni imetnik računa.
Nazaj na vrh
krojač
PrispevekObjavljeno: Pet 09 Feb, 2018 22:40  Odgovori s citatom

Bom še kar trdil da je šlamparija, obstajajo uradni registri prebivalstva in pošta bi morala hoditi tudi pol na tist naslov ki je v registru. Zakaj je pol treba vsepovsod kazat osebne dokumente?!

Vprašanje ki se zastavlja je kako naj uradno jaz pridem do naslova nekoga ki h na moj naslov dobiva pošto, tam ga fizično ni, nevem pa kje je. Kako naj ga potem pisno pozovem?
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 10 Feb, 2018 0:25  Odgovori s citatom

Poizvedba na UE o novem naslovu.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo