Avtor Sporočilo
<  Gospodarsko pravo  ~  Moja kazenska in materialna odgovornost
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
novivete
PrispevekObjavljeno: Sre 22 Nov, 2017 14:01  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Maj 2009 11:03

Prosim za pomoč

V enem transportnem podjetju,(avtobusni prevozi) kjer je lastnik italijanski drž. sem :

- Upravljavec prevozov(odgovorna oseba)
- Prokurist
- 1% lastnik-druzbenik
Zanima me na funkcije, ki jih imam kakšna je moja kazenska in materialna odgovornost.
Namreč sedaj po 5 letih poteče podjetju licenca za opravljanje prevozov in bi bilo potrebno vse obnoviti, za kar me pa skrbi in kaj bi me doletelo, če gre z podjetjem ali direktorjem kaj narobe (smrt, nesreča potnikov...)
Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sre 22 Nov, 2017 22:11  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Pri taki kombinacij funkcij vam je praktično zagotovljeno, da boste na tak ali drugačen način odgovarjali, če gre kaj narobe.

Kot odgovorna oseba odgovarjate za vse, kar naredi "družba", torej direktor (v določenih primerih odgovarjate sami, v določenih skupaj z direktorjem). Kot prokurist odgovarjate za dejanja, ki jih izvedete v tej funkciji (s tem da ste še na slabšem kot direktor). Kot družbenik odgovarjate za obveznosti družbe do višine vašega deleža v družbi. Kot zaposleni odgovarjate družbi (v končni fazi njenim lastnikom) za škodo, ki jo naredite s svojim delom.

Razen gornje omejitve za družbenika, v ostalih primerih za vašo civilnopravno odškodninsko odgovornost ni kakšnih posebnih omejitev po višini.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Gospodarsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu