Avtor Sporočilo
<  Pravo in Internet  ~  nakup po spletu
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
željko
PrispevekObjavljeno: Tor 21 Nov, 2017 19:53  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Nov 2017 19:18

Pri dvigu in plačilu kupljene knjige na spletu (Slovensko podjetje-prodajalec) na pošti Slovenije so mi zavrnili izročitev, češ da moram podati podatek o mestu mojega rojstva??? Seveda, svojo osebno izkaznico sem takoj dal na vpogled. Za podatek o mestu rojstva menim, da je osebni, in da sem ga dolžan podati samo na zahtevo državnih organov (kar pošta zagotovo ni!). Prosim za odgovore na naslednja vprašanja:
1. Ali pošta sme na tak način kratiti moje pravice koriščenja javnih uslug ?
2. Ali obstaja pravni avtomatizem za odpravo takih nesmislov ?
3. Kdo na pošti Slovenije je tisti, ki lahko kvalificirano komunicira s stranko (namreč, komunikacija z uslužbenkami na okencu je nemogoča zaradi totalnega nepoznavanja in nezmožnosti razjasnitve postopka pošte).

Hvala za odgovore in lep dan

Željko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Tor 21 Nov, 2017 21:49  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Kraj rojstva ni varovani osebni podatek.

Pošta ima splošne pogoje poslovanja. Sicer jih ne poznam, ampak dejstvo je, da če naročite njihove storitve (ko kupite knjigo po povzetju to šteje, da naročite tudi storitev pošte - dostavo), sprejmete tudi splošne pogoje. Kolikor je v njih navedeno, da za izvedbo naročene storitve potrebujejo določene podatke, tudi če so osebni, potem ste z naročilom pristali, da jih date.

Tudi sicer je razlika med tem, ali od vas nekdo zahteva vašo identifikacijo (to je pošta celo dolžna storiti, da zagotovi, da gre pošiljka pravi osebi), ali pa vaše osebne podatke obdeluje.

Ne razumem, kaj mislite z izrazom "pravni avtomatizem". Dolžnost vsakega posameznika je, da aktivno varuje svoje pravice; časi, ko so za to skrbeli drugi, so minili pred kakega četrt stoletja.

Upravnik pošte je tisti, ki vam je dolžan ali dati odgovor na konkretno vprašanje glede izvajanja naročene storitve ali pa vas napotiti na osebo, ki je za to pooblaščena. Sicer pa lahko pogledate spletno stran Pošte Slovenije, včasih so tam tudi kontakti.
Nazaj na vrh
RED_line
PrispevekObjavljeno: Sre 22 Nov, 2017 0:20  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

ma naj se jebejo! že tako hočejo preveč podatko, zdaj pa še to.
Nazaj na vrh
jurek73
PrispevekObjavljeno: Sre 22 Nov, 2017 9:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

Pošta nima veze s tem pobiranjem podatkov. Ni to njihova ideja.
To je zraslo na zeljniko naših uradnikov na podlagi EU predpisa o preprečevanju pranja denarja.
https://www.posta.si/o-nas/novice/identifikacija-na-postnih-okencih-v-skladu-z-novo-uredbo

So pa naši uradniki spet pretiravali pri uvedbi EU predpisov.
Lahko bi namreč doloili, da se je potrebno identificirati le pri plačilu nad 1000€.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Pravo in Internet

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu