Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  goljufija, bosanec mi je ukradel denar
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
jaycuttler
PrispevekObjavljeno: Ned 13 Avg, 2017 12:31  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2013 11:02

Kako bi prijavil goljufijo proti bosancu iz bosne, od njega imam naslov, telefonsko ter viber stevilko in pogovore preko vibera, s katerih je razvidno, da mi dolguje 800 eur

Dva meseca nazaj sva se preko vibera zmenila, da mi bo pripeljal iz bosne motorno kolo, če mu vnapreej pošljem denar preko westren union.

Poslal sem mu 400 eur, nato mi je rekel, da mi pripelje se en motor in sem mu poslal se 400 eur, preko western union, imam samo njegov ime pa priimek.

motorjev mi ni pripeljal, ze dva meseca se mi prek vibera izgovarja, denarja mi noce vrnit tako da me je gladko nategnil, sem mu rekel, da bom prisel do njega po denar, da grem na policijo pa nic.

sem mu ze dvakrat poslal manjso vsoto prek western union, takrat mi je poslal po pošti ene uplinjace, tako da imam njegov naslov in telefonsko in bancni izpisek od nakazila

bi kaj dosegel na policiji, ker pogodbe nisva napisala, imam samo viber pogovore, kjer je razvidno, da mi ni vrnil denarja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RED_line
PrispevekObjavljeno: Ned 13 Avg, 2017 14:10  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

nauči se, da preko western uniona ne pošiljaš denar. prijavi ga na policiji in to je to. druga opcija pa je da greš dol v bosno.
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Ned 13 Avg, 2017 19:29  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Prva možnost je, da ga prijaviš na slovenski policiji. Po ubikvitetnem načelu je kaznivo dejanje (delno) nastalo v Sloveniji, torej je slovenska policija pristojna. Je pa res, da se bodo na ta način stvari počasneje odvijale in vprašanje, koliko bo vneme, da se zadeva sprovede tudi pri Bosancih.

Druga možnost, ki je boljša je, da kontaktiraš odvetnika v BiH. Ta bo v tvojem imenu podal prijavo in zadevo vodil tam. Ker bo zadevo obravnavala bosanska policija, bo seveda bistveno hitreje prišlo do vabljenja tvojega sopogodbenika na policijsko postajo. Po tem, po mojih izkušnjah, hitro pride do kontakta in eventualne vrnitve denarja.

Ta varianta z bosanskim odvetnikom ni tako lovska, kot se ti morda zdi (kje hudiča naj najdem bosanskega odvetnika?!), ker ima večina (boljših) odvetniških pisarn kontakt s kakšno bosansko. Prideš torej do slovenskega odvetnika, poveš za kaj gre, on skomunicira z bosanskim in vse je tip top.

Kar se tiče pogodbe: ne rabiš met pisno, že same navedbe so pomoje dovolj, če pa imaš tudi dokaze o nakazilu denarja na določen račun, oz. na bosanski western union in še bolje, posnetke viber-ja, si pa sploh na dobri poti.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu