Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  hiša napol
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
lil
PrispevekObjavljeno: Pon 21 Jul, 2014 20:38  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 21:18

Pozdravljeni,

zanima me kako je s prodajo stanovanja v hiši, kjer sta si jo delila dva brata; moj oče in stric, namreč stric je umrl, stanovanje bi zdaj bratranec prodal, problem pa je v tem, da je hiša bila nekako samo po dogovoru razdeljena približno na pol, še večji problem pa vidim v tem, da ima moj oče menda napisan sporazum, da sta si z bratom delila vhod in pa hodnik, kjer imata starša še danes dva prostora, wc in kopalnico, zato da je stric sploh lahko prišel na svoje stopnišče v zgornje stanovanje. Delila sta si tudi podstrešje in klet, ampak vse je nekako nedoločeno od koga je kaj. Zdaj pa kako bi lahko bratranec sploh lahko prodal brez da določi točno koliko kvadratov in točno kje v hiši je njegovo in kje od mojih staršev? Kajti on bi samo prodal, je pa v pogodbi pol od vsakega. Kajti moj oče se boji, da bi zdaj čisto tuji ljudje hodili dejansko po njegovem stanovanju, in si lastili kar "prosto po prešernu." Bratrančevo stanovanje je tudi večje, toliko da omenim.
Kaj lahko v tem primeru zahteva oz. stori moj oče? Je možno da zahteva, da se pred prodajo to URADNO razpolovi in pa, da mora bratranec pred prodajo zagotoviti lasten vhod v zgornje stanovanje?
NAJLEPŠA HVALA ZA ODGOVOR!

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
izvrsitelj
PrispevekObjavljeno: Sre 23 Jul, 2014 16:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jun 2012 19:10
Kraj: Ljubljana

najbolje bi bilo v nepravdnem postopku razdeliti skupno nepremičnino, ali napraviti elaborat etažne lastnine in urediti razmerja, solastnik pa lahko proda komurkoli neodeljeni del skupnega premoženja, vprašanje pa je, ali bo kdo kupil njegov delež, če zadeve niso urejene glede skupne rabe itd

lil
PrispevekObjavljeno: Čet 24 Jul, 2014 13:49  Odgovori s citatom

Hvala!
Nazaj na vrh
lil
PrispevekObjavljeno: Sob 07 Mar, 2015 16:12  Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

zdaj je zadeva glede prodaje stanovanja v tej hiši mirovala, trenutno pa se bratranec dogovarja glede najema tega stanovanja.
Najbolj nas moti, da je skupen vhod skozi hodnik, kjer imata starša wc posebej in kopalnico posebej, zdaj pa naj bi najemniki hodili mimo, kar je zelo moteče, saj je bil dogovor glede tega samo z očetovim bratom, ker sta bila pač brata, bratranec pa noče slišati, da bi vložil v ločen vhod.
Ali lahko moj oče kaj stori oz. doseže v tem primeru glede na to, da je imel dogovor le s svojim bratom?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu