Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  zastaralni rok
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
muzikant
PrispevekObjavljeno: Pet 18 Apr, 2014 18:25  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Nov 2013 15:25

Ker sem brezposelni in brez finančnih sredstev sem komunalnemu podjetju za leto 2013 dolžan 330 eur.
Zanima pa me kdaj se začne zastaralni rok in kdaj mi poteče.
med tem pa so mi poslali opomin za plačilo v katerem so mi sporočili da me bodo tožili in predlagali izvržbo.
kaj mi predlagate da naredim.

l.p
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Pet 18 Apr, 2014 18:35  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Nič ne skrbi, bodo pravočasno vložili predlog za izvršbo. Zastaranje za komunalne terjatve začne teči s 1.1.2014 tak da imajo še dovolj časa.

(1) V enem letu zastarajo:

terjatve za dobavljeno električno in toplotno energijo, plin, vodo, za dimnikarske storitve in vzdrževanje snage, če je bila dobava oziroma storitev izvršena za potrebe gospodinjstva;

(2) Zastaranje začne teči po poteku leta, v katerem je terjatev dospela v plačilo.

Sprašuješ po predlogu. Kljub brezposelnosti je lahko edini predlog, da plačaj, ko boš zmogel plačati.

PrispevekObjavljeno: Sre 23 Apr, 2014 22:13  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jun 2012 19:10
Kraj: Ljubljana

...še nekaj, v kolikor je valuta v januarju 2014 (za storitve v 11.,12. 2013 itd), bo zadeva zastarala šele 1.1.2016..., torej lahko podajo predlog 31.12.2015 in bodo še ujeli rok, potem pa lahko traje desetletja...

RED_line
PrispevekObjavljeno: Čet 29 Maj, 2014 12:30  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

Da ne odpiram nove teme.
Leta 2011 sem dobil parkirno kazen, katero sem plačal samo polovičko in še to po preteklem roku za polovičko. danes sem dobil od ministerstva za finance opomin pred izvržbo (za manjkajočo polovico). Zadevo bom seveda plačal, a me zanimajo par stvari.

- po kolikšnem času bi zadeva zastarala? Namreč je zdaj poteklo že 3 leta.
- ali ni dolžna opčina najprej opomnit človeka, šele nato pošlje zadevo naprej kot se je zdaj zgodilo?

hvala za pomoč

lp
Nazaj na vrh
regoc
PrispevekObjavljeno: Ned 29 Jun, 2014 16:28  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Apr 2013 8:26

Mislite, taki opomin, ki ni opomin pred izvršbo?
Nazaj na vrh
regoc
PrispevekObjavljeno: Ned 29 Jun, 2014 16:35  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Apr 2013 8:26

Sem zdravnica in dobila sem odpoved brez predhonega ustnega IN isenga obvestila. Samo so me enega dveva posklicali in me obvestili da ne bom več delala. Sicer sem bila tedaj tudiv zgodnji nosečnosti.

Nobena zdravniška napaka ni bila ustanovljena.
Obveščena o svojih pravica seveda nisem bila, kar držim tudi za svojo napako, sem se pa res trudila izvedeti na vse načine, informacije so pa bile izjemno skope.

Ker ustne opmine seveda ni možno ne dokazati ne zanikati, me zanima ali so mi bili dolžni dati kakršnikoli pisni opomin in razlog, s čem naj se v mojemu delu ne bi strinjali.

(Odnosi so pa res bili: idi, ne rabimo te, imamo druge, po drugi strani prav tega nisem pričakovala , glede na konstantno napihavanje po medijih da zdravnikov primankuje.)

Hvala za odgovor vnaprej!
Nazaj na vrh
jennyh
PrispevekObjavljeno: Pon 30 Jun, 2014 11:56  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Okt 2008 14:51

Vaše vprašanje spada sicer pod rubriko delovno pravo, vendar vam kljub temu odgovarjam na vaše vprašanje.

Vsaka odpoved delovnega razmerja, iz kateregakoli razloga (poslovni razlog, nespodobnost, krivdni razlog, neupešno opravljeno poskusno delo ali iz kateregakoli izrednega razloga), mora biti strogo formalno speljana po določbah ZDR oz. ZDR-1. Obvestilo, da ne boste več delala, nikakor ne zadostuje oz. je taka "odpoved" nezakonita. Zakon o delovnih razmerjih določa, da morata biti redna ali izredna odpoved pogodbe o zaposlitvi podana v pisni obliki in vsebovati morata obrazložitev razlogov za odpoved. Odpoved vam mora biti nato skladno z zakonom vročena. Zoper tako odpoved imate nato možnost pravnega varstva v zakonsko določenem roku (!). Postopek se potem v nadaljevanju loči glede na to ali gre za izredno ali redno odpoved, tudi glede pravic in dolžnosti delavca, kot sta npr. odpravnina in odpovedni roki.

Kar se tiče pa nosečnosti, je zakon tukaj zelo jasen, saj v 115.členu določa, da delodajalec v času nosečnosti in še en mesec po končanem polnem starševskem dopustu, ne more odpovedati delovnega razmerja oz. pogodbe o zaposlitvi. Zato čimprej pridobite potrdilo od ginekologa in obvestite delodajalca o vaši nosečnosti.

Drugače pa imate vse odgovore v Zakonu o delovnih razmerjih -1. Dobro se je v takih primerih tudi posvetovati z odvetnikom in to čimprej zaradi zakonsko določenih rokov, ki so zelo kratki (30dni).

Upam,da sem vam vsaj malo odgovorila na vaše vprašanje.

Lp
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu