Avtor Sporočilo
<  Ostalo  ~  leta
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
marjeta966
PrispevekObjavljeno: Čet 04 Apr, 2013 20:42  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2013 20:46

Leta 2008 sem kupila avto, ki se je veliko kvaril. Ex prijatelj je kupil nove gume za 600 €, ker so bile stare prevelike.Uporabljal je moj avto, kadar ga je rabil, kar je bilo pogosto.Avto je vozil na popravila, in vedno hotel več denarja, kot je popravilo stalo, kar sem zvedela pozneje. Zato se mu rekla, da mu ne bom vrnila denarja za gume.Tudi prejšnje gume je obdržal on. Lani poleti sva se srečala, da se pogovoriva. Povedala sem mu, da ne bo dobil denarja, ker me je že prej izkoriščal. Rekel je , da me bo tožil. Marca 2013 se dobila tožbo od njegovega odvetnika, kjer mi pripisuje celo goljufijo, in možnost treh let zapora. Nikoli nisem nič podpisala, imam priče, pred katerimi se je hvalil kako me izkorišča, ki bodo pričale v mojo korist, če bo potrebno. Kaj lahko iz te zgodbe pričakujem ali naredim?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
izvrsitelj
PrispevekObjavljeno: Ned 07 Apr, 2013 15:00  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jun 2012 19:10
Kraj: Ljubljana

marjeta966 je napisal/a:
Marca 2013 se dobila tožbo od njegovega odvetnika, kjer mi pripisuje celo goljufijo, in možnost treh let zapora. Nikoli nisem nič podpisala, imam priče, pred katerimi se je hvalil kako me izkorišča, ki bodo pričale v mojo korist, če bo potrebno. Kaj lahko iz te zgodbe pričakujem ali naredim?

verjetno ste dobila poziv njegovega odvetnika z grožnjo vložitve tožbe.
V kolikor bo res vložil tožbo, boste tožbeni zahtevek prejela od sodišča s pozivom, da odgovorite na navedbe v tožbi in takrat boste lahko napisala kako je bilo in za vaše navedbe priložila dokaze ali predlagala priče in bo sodišče odločilo, ali mu morate plačati ali ne. Na splošno pa tole: nihče ne more brez soglasja lasnika karkoli kupovati ali delati in nato zahtevati, da mu lastnik to povrne!!!! Lahko (v kolikor boste tožena) bi vložila nasprotno tožbo, da vam povrne škodo, katero je napravil z menjavo gum brez vašega mandata!?
Še to: zadeva ne sodi v to rubriko.

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Ostalo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu